Ogłoszenia duszpasterskie 9 września 2018 rok

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

09 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Przeżywamy w naszej parafii od ubiegłej niedzieli Jerycho Różańcowe. Zanoszone nieustannie modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej, obecnej w kopii Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej ofiarujemy w intencji naszego miasta i parafii oraz parafian i mieszkańców, polecając jednocześnie Bogu te wszystkie złożone przez was intencje. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1315zostanie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie do godz. 1800. O godz. 1730zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe i następnie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Ponowimy na Mszy św. o godz. 1800akt zawierzenia Matce Bożej parafii Św. Archaniołów w roku jubileuszu 200 – lecia powstania naszej parafii. Zakończymy modlitwy Apelem Jasnogórskim o godz. 2100. Pragnę w imieniu kapłanów bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez te siedem dni i nocy modlili się w naszej świątyni oraz osobom starszym i schorowanym, które ofiarowały modlitwy w domach. Bóg zapłać. Niech nieustannie trwa modlitwa w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Jutro, 10 września po uroczystej Mszy św. o godz. 1700, na którą zapraszamy, odwieziemy obraz Matki Bożej na Jasną Górę i będziemy uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Można jeszczezapisywać się w zakrystii. Wyjazd około godz. 1800. Powrót około godz. 2330. Koszt 30 zł.
  3. W czwartek o godz. 1800Msza św. z modlitwą różańcową i procesją fatimską wokół kościoła. Będziemy modlić w intencji dzieci i młodzieży. Zapraszamy również rodziców. Przeżywamy bowiem tydzień wychowania.
  4. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 700, 1530, 1730i 1800. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  5. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1800pragniemy Dobremu Bogu podziękować za tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę oraz wyrazić wdzięczność pielgrzymom i wszystkim wspierającym pielgrzymkę. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do naszych ogrodów.
  6. Również w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Prosimy asystę o pomoc.
  7. W niedzielę 16 września na Mszy św. o godz. 1315poświęcenie przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. Zapraszamy wraz z rodzicami.
  8. Zapraszamy w każdy czwartek wszystkich chętnych na plebanię, pragnących śpiewać w chórze parafialnym. Próba rozpoczyna się o godz. 1800. Natomiast pan organista Michał Kosiński prowadzi zapisy do scholi młodzieżowej. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 900. Zapraszamy dzieci o zapisywanie się do scholki dziecięcej prowadzonej przez panią Elę Romanowicz.
  9. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 1800zapraszamy na plebanię na spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn.
  • W najbliższy wtorek na godz. 1900zapraszamy na plebanię Duszpasterską Radę Parafialną i wszystkich chętnych, pragnących wspomóc organizację uroczystości odpustowych wraz z piknikiem rodzinnym w naszych ogrodach, które odbędą się w niedzielę 30 września. Natomiast w czwartek o godz. 1930zapraszamy na spotkanie naszych katechetów.
  • Komunikat: pielgrzymka rowerowa do Świnic Warckich i pielgrzymka od 9 do 16 lutego 2019 r. do Ziemi Świętej.
  • Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawe artykuły z życia Kościoła Katolickiego, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „w imię pokoju”, oraz o sytuacji w Kościele Katolickim.MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży. „List do Pani”dla kobiet.
  • Ofiary na rodzinę w Aleppo:
  • 20 zł. i 50 zł. – bezimiennie.
  • Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  • 100 i 200 zł. – bezimiennie,
  • 1000 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Ryszard Pętela,

+ Józef Dorzynkiewicz. Otoczmy ich modlitwą.