Ogłoszenia duszpasterskie – niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ROK C

24 LISTOPADA 2019 R.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą kończymy obecny rok liturgiczny. Tym samym po Mszy św. o godz. 1200 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ten sposób można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, Panią z Fundacji Amazonki Łódź Centrum oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu w ubiegłą niedzielę Dnia Ubogich w naszej parafii. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz działalności Amazonek i wsparcie dla misjonarzy na Ukrainie.
  3. Od jutra zaczynamy roznosić opłatki na stół wigilijny. Prosimy wszystkich chętnych, którzy zechcieliby pomóc, o zgłaszanie się do ks. proboszcza. Osoby roznoszące opłatki będą mieć upoważnienie. Po odbiór opłatków zapraszamy każdego dnia w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub po Mszy św. Można również opłatki nabyć w kancelarii parafialnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W każdy wtorek przy kancelarii parafialnej w godzinach od 1630 do 1730 można uzyskać bezpłatne porady prawne.
  5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 1830 do godz. 2100. Jest też możliwość modlitwy wstawienniczej.
  6. W niedzielę, 1 grudnia po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy uczniów klas VIII wraz z rodzicami na spotkanie. Natomiast po Mszy św. o godz. 1030 uczniów klas VII. Spotkania będą dotyczyły przygotowań młodzieży do sakramentu bierzmowania. Natomiast młodzież klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie o godz. 1730.
  7. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1315 poświęcimy wieńce adwentowe, do wykonania których zachęcamy dzieci wraz z rodzicami.
  8. Już za tydzień I Niedziela Adwentu. Dzieci naszej parafii prosimy o przygotowanie adwentowych lampionów. Msza św. Roratnia odprawiana będzie zawsze rano o godz. 645, oprócz niedzieli.  Następnie kakao i słodka bułka na plebanii. Dla rodziców dobra kawa       i niespodzianka do kawy.
  9. Na stronie internetowej naszej parafii podane są terminy Pierwszej Komunii Świętej w roku: 2020, 2021 i 2022. Informacji udzielają również nasi katecheci.
  10.  W niedzielę 8 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii tegoroczne rekolekcje adwentowe, które będą trwać trzy dni. Dzień spowiedzi w poniedziałek 9 grudnia. Program wyłożony jest na stoliku pod chórem.
  11.  W sobotę 7 grudnia w godzinach od 900 do 1500 na plebanii odbędzie się szkolenie dla osób, które pragną posługiwać modlitwą wstawienniczą. Modlitwa ta polega na modlitwie nad drugą osobą, aby pomóc jej otworzyć się na Jezusa. Bądź wymodlić np. dla osoby chorej łaskę uzdrowienia. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz osoby, które w czasie Misji Miłosierdzia zostały ustanowione misjonarzami.
  12.  Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w miniony piątek podjęli się trudu posprzątania naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy piątek na godz. 1900.
  13.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – o obecnym stanie Kościoła w naszej Ojczyźnie. Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł o zaangażowaniu się osób świeckich w życie parafii, kościoła. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – z dołączonym kalendarzem. dla dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z lampionem. PRZEWODNIK KATOLICKI – dzisiaj z książką. Na stoliku pod chórem darmowe gazetki „Dobre Nowiny”.
  14.  Komunikaty.
  15.  Ofiary na remont starszej części świątyni:
  16. 50 zł. – bezimiennie,
  17. 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  18.  W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Henryk Jasik,

+ Ewa Pętela,

+ Mieczysław Kotecki. Otoczmy ich modlitwą.