OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 01 SIERPNIA 2021 R.

1.    Jutro, w poniedziałek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Ponadto w naszej świątyni, która jest Kościołem Stacyjnym podczas trwającego Roku Jubileuszowego, można uzyskać odpust zupełny każdego dnia za siebie bądź za dusze cierpiące w czyśćcu. Warunki uzyskania odpustu zapisane są w ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

2.    We wtorek 3 sierpnia Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4.    W czwartek 5 sierpnia Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 2100, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5.    W piątek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 1530 i 1800. Spowiedź na Mszy św. o godz. 700, 1530 i po południu od godz. 1700. Po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy od godz. 730.

6.    W sobotę 7 sierpnia Msza św. o godz. 700 wraz z rozważaniami i modlitwą różańcową, jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

7.    Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Portugalii w dniach 3 – 10 września br. proszone są, aby dostarczyć do jutra potrzebne dane, czyli numer dowodu lub paszportu, do kiedy dokument jest ważny oraz pesel i adres zamieszkania. Jeśli nie zmienia się przepisy pielgrzymka odbędzie się. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.

8.    W dniach od 11 do 14 sierpnia ruszają zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę z naszego miasta na Jasną Górę, która będzie przebiegała pod hasłem: „Jezus nadzieją Kościoła Łódzkiego”. Zapisy będą prowadzone od godz. 1900 w kancelarii naszej parafii. Jak wiemy może w pielgrzymce wziąć udział 300 osób, nie licząc osób zaszczepionych. Jeśli nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna, przewidziane są noclegi w szkołach. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 700 w sobotę 21 sierpnia, aby dotrzeć na Jasną Górę 24 sierpnia kolo godz. 1600. Powrót pielgrzymów autokarami 26 sierpnia około godz. 1900. Osoby chętne do pomocy przy pielgrzymce, prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

9.    Dziękujemy za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

11.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł przybliżający historię oraz znaczenie Powstania Warszawskiego oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – artykuł poruszający problem alkoholizmu. GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł przybliżający postać świętego proboszcza z Ars Jana Marię Vianneya. PRZEWODNIK KATOLICKI. Darmowa gazetka „Dobre Nowiny”.

12.  Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary podczas poświęcenia samochodów w ubiegłą niedzielę w wysokości 3 tys. zł., które wpłacimy jako wsparcie na zakup środków transportu dla misjonarzy.

13.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• 100 i 200 zł. – bezimiennie,
  • bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii, z przeznaczeniem na remont świątyni  i pomoc rodzinie z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Mieczysław Pawlak,
  • + Kazimiera Mróz,
  • + Roman Kołodziejek,
  • + Tomasz Pawlina,
  • + Józef Kacprzyk,
  • + Cecylia Szymkowska. Otoczmy ich modlitwą.