PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 04 LUTEGO 2018 R.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

04 LUTEGO 2018 R.

1. Dzisiaj gościmy muzyków z Ukrainy, min. wokalistkę Wiktorię Czajkę, która ukończyła Narodową Akademię Muzyczną w Kijowie. Po każdej Mszy św. możemy wysłuchać zaprezentowane pieśni. Zapraszamy na koncert utworów Anny German o godz. 1630. Można naszych artystów wesprzeć dobrowolną ofiarą. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj trudzili się przy rozbieraniu choinek i wystroju świątecznego kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro Mszą św. o godz. 900 rozpoczynamy zimowiska w naszej parafii, które potrwają do piątku włącznie. Obok zajęć na plebanii, przewidziany jest poczęstunek i 2 wycieczki. Zapisy zostały zakończone.

4. Także jutro w liturgii wspomnienie św. Agaty. Na Mszy św. o godz. 700 i 1800 dokonamy poświęcenia soli, chleba i wody. Prosimy o przyniesienie z sobą. Poświęcona sól ma posłużyć do gaszenia pożarów. Sól bądź chleb spożyte z wiarą mogą posłużyć w uzdrowieniu.

5. We wtorek o godz. 1800 zapraszamy na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz z modlitwy wstawienniczej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorych. Na każdej Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, iż należy wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty.

7. Po kolędzie rozdajemy plan Misji Miłosierdzia, które będą miały miejsce w naszej parafii w dniach 07 – 13 kwietnia br. Ważnym punktem Misji będzie wyjście Ewangelizatorów do rodzin mieszkających w naszej parafii, aby wspólnie pomodlić się w naszych domach w naszych intencjach. Prosimy, aby rodziny chętne do wspólnej modlitwy w swoich domach zapisywały się u kapłanów po kolędzie bądź w kancelarii. Odwiedziny będą miały miejsce w sobotę 7 kwietnia, bądź w niedzielę 8 kwietnia o umówionej godzinie.

8. Odczytać plan kolędy. Woda święcona wystawiona jest w przedsionku przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Komunikaty.

10. W sklepiku można kupić ciekawe książki oraz prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – artykuł pt. „Skleić Polskę”, Tygodnik Idziemy – wywiad z ks. arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, tygodnik Gość Niedzielny – wywiad z Wandą Półtawską pt. „Człowiek nie jest byle kim”. Miłujcie się.

11. Ofiary na rodzinę z Aleppo :

• 50 zł. i 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100 i 200 zł. – bezimiennie,

• 200 i 300 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać

+ Zofia Dytłof z Al. Wyzwolenia,

+ Dariusz Jadczak z ul. Zgierskiej,

+ Wiktoria Królak z ul. Konopnickiej. Otoczmy ich modlitwą.