PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 07 LUTEGO 2021 R.

1. Środa – Msza św. o godz. 1800 rozpoczyna się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy św. zbiorowej i Nowenny będziemy modlić się w intencjach naszych parafian, prosząc min. o łaskę zdrowia dla chorych i o ustanie epidemii. Intencje można zgłaszać w kancelarii bądź w zakrystii.
  2. Czwartek – przypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorych. Tego dnia na Mszy św. o godz. 700, 900 i 1800 modląc się za chorych i cierpiących o łaskę zdrowia, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. o godz. 1800 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 2100. Msza o 9.00 będzie transmitowana.
  3. Piątek – Msza św. o godz. 1800 jest Mszą św. zbiorową w intencji osób zmarłych, rozpoczynającą się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Intencje można składać w kancelarii bądź w zakrystii. Natomiast na Mszy św. o godz. 700 będziemy modlić się za konających, prosząc o łaskę pojednania.
  4. Sobota – 13 lutego odbędzie się pielgrzymka rodzin do naszej świątyni, która jest kościołem stacyjnym. Wszystko rozpocznie się o godz. 1000 nabożeństwem różańcowym, które poprowadzą rodziny. Następnie usłyszymy świadectwo rodziny z Kościoła Domowego.   O godz. 1100 rozpoczniemy Msze św. w intencji rodzin oraz Archidiecezji Łódzkiej. Uroczystości poprowadzi ks. Marcin Majsik – Archidiecezjalny Moderator Oazy. Zapraszamy.
  5. Niedziela – 14 lutego minie 5 lat od powstania w naszej parafii Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wolontariuszy oraz podopiecznych wraz z rodzinami na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Msze św. dziękczynną o godz. 1500.
  6. W zakrystii bądź w kancelarii można uzyskać plan oraz informacje dotyczące pielgrzymki do Portugalii. Prosimy również o wpłatę kolejnej raty.
  7. Dziękujemy gorąco paniom oraz młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za pomoc w sprzątaniu świątyni i bardzo prosimy o wsparcie w piątek od godz. 1900, bowiem nadal będą trwać prace przy docieraniu tynków. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w poniedziałek pomogli przy rozbieraniu choinek. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł poruszający temat agresywności wśród młodzieży oraz, jak realizować wiarę w Jezusa Chrystusa? Tygodnik IDZIEMY oraz GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł odpowiadający na pytanie kto jest Panem życia? PRZEWODNIK KATOLICKI zciekawymi artykułamii MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Darmowy gazetka min o św. Józefie.
  9.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    50, 100 zł. – bezimiennie, oraz ofiary złożone podczas kolędy;
    50 zł. – ofiara na rodzinę z Alleppo;
    400 zł. – ofiary złożone podczas zakupu aniołów wykonanych przez dzieci, które zostały przeznaczone na pomoc w nauce dzieciom z Aleppo. Bóg zapłać.
  10.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    + Jadwiga Myszkowska, + Krystyna Górecka,
    + Regina Michalak, + Ryszard Lewandowski,
    + Elżbieta Bińkowska, + Alicja Krajewska. Otoczmy ich modlitwą.