PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C 10 LUTEGO 2019 R.

1. Dzisiaj nasi pielgrzymi przebywający w Ziemi Świętej podczas Mszy św. będą otaczać modlitwą naszą wspólnotę parafialną.

2. Zakończyliśmy odwiedziny rodzin w naszej parafii zwane „kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłana. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za możliwość rozmowy i za złożone ofiary, które przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni. Podsumowanie kolędy uczynimy w przyszłą niedzielę. Jeszcze raz składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro w poniedziałek 11 lutego Światowy Dzień Chorych. Msza św. o godz. 900 i o godz. 1800 z sakramentem namaszczenia chorych. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. W środę, 13 lutego Msza św. o godz. 1800 wraz z modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny i miasta.

5. Również w najbliższą środę o godz. 1900 na starej plebanii kolejne spotkanie wspólnoty Galilea, które prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Zapraszamy.

6. W czwartek 14 lutego Dzień Zakochanych i także wspomnienie Patronów Europy – Świętych Cyryla i Metodego. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy.

7. W zakrystii bądź w kancelarii można odebrać program zimowisk.

8. Na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej i na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link do wypełnienia anonimowo ankiety dotyczącej działalności duszpasterskiej parafii. Wypełniona ankieta pozwoli na skuteczne przeprowadzenie kolejnego etapu Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej dotyczącego właśnie parafii.

9. Komunikaty.

10. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o Patronach Europy. Wiadomości z życia naszej Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł dotyczący posługi wśród chorych. Można także kupić ciekawe książki o tematyce religijnej. Wyłożone są także do wzięcia darmowe gazetki o tematyce religijnej.

11. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

 50 zł. – bezimiennie,

12. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

 100, 100 zł. – bezimiennie,

 200, 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Anna Roman,

+ Maria Szczerbicka,

+ Teresa Smolarz,

+ Piotr Krakowiak,

+ Paweł Pełczyński,

+ Genowefa Ruda,

+ Adam Chrupek,

+ Marianna Andrzejewska,

+ Zuzanna Kittel,

+ Jan Florek,

+ Emilia Filipiak. Otoczmy ich modlitwą.