PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – ROK C 02 GRUDNIA 2018 R.

1. Rozpoczynamy dzisiaj czas adwentu. Tym samym zapraszamy od jutra na roraty. Dzieci prosimy o przygotowanie adwentowych lampionów. Msza św. Roratnia będzie odprawiana rano o godz. 645. Wiemy, że dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 zaczynają lekcje o godz. 730. Tym samym chcemy procesję wejścia rozpocząć o godz. 640, aby Msze św. zakończyć o godz. 720. Następnie kakao i słodka bułka na plebanii. Dla rodziców dobra kawa. Zapraszamy również kandydatów do bierzmowania. W tym roku zapraszamy na Roraty z Duchem Świętym.

2. Chcemy ogłosić konkurs szopek bożonarodzeniowych. Można szopki przynosić do kościoła do niedzieli 23 grudnia.

3. Dzisiaj zapraszamy na Msze św. o godz. 1030 rodziców młodzieży klas VIII w sprawie bierzmowania.

4. Serdecznie zapraszamy na Roraty również w czwartek – we wspomnienie Św. Mikołaja biskupa. Będą niespodzianki od Św. Mikołaja biskupa.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1315 poświęcenie łańcuszków z medalikami dla dzieci pierwszokomunijnych. Rodzice kupują łańcuszki we własnym zakresie.

6. Roznoszone są dalej opłatki na terenie naszej parafii. Prosimy o pomoc wszystkich chętnych. Można również nabyć opłatki w kancelarii parafialnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni.

7. We wtorek 4 grudnia Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 1800 odprawimy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

9. Przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. o godz. 645 i po południu od godz. 1715. Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz. 1800. Chorych odwiedzimy od godz. 730.

10. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 645, 1200 – Godzina Łaski, 1730 i 1800. Na godz. 1200 zapraszamy także rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Ponowimy Akt Zawierzenia dzieci, rodziców i wszystkich rodzin Matce Bożej. Następnie zapraszamy na poczęstunek do starej plebanii.

11. W sobotę na godz. 1000 zapraszamy dzieci na plebanię na warsztaty robienia kart świątecznych.

12. Prosimy naszych parafian o zgłaszanie rodzin, czy też osób starszych mieszkających samotnie w celu udzielenia im pomocy min. na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Przygotowujemy dla nich paczki. Jeśli są osoby chętne, aby włączyć się jako wolontariusz do działania Parafialnego Zespołu Caritas, prosimy zgłaszać się do księży. Składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższy piątek i w sobotę organizujemy zbiórkę żywności w marketach w naszym mieście: Biedronka, Lidl, POLOmarket. Zbiórkę będą prowadzić dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami. Zebraną żywność przeznaczymy na przygotowanie paczek świątecznych oraz część oddamy do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

13. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji Kościoła na Wschodzie. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek po każdej Mszy św. Prosimy asystę o pomoc.

14. Od niedzieli 9 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Podajemy szczegółowy plan.

15. W niedzielę 9 grudnia będziemy obchodzić Dzień Pszczelarza. Zostanie o godz. 1030 odprawiona Msza św. w intencji Pszczelarzy. Również tego dnia będzie można kupić przed kościołem min. miód, ozdoby świąteczne.

16. Od dzisiaj można w sklepiku nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 zł., 12 zł. i 13 zł. Złożone ofiary przeznaczymy na wsparcie działalności charytatywnej prowadzonej przez nas Parafialny Zespół Caritas. Można również zakupić kalendarze na nowy rok.

17. We wtorek od godz. 1630 do godz. 1730 prowadzone są przy kancelarii parafialnej bezpłatne porady prawne. Natomiast w piątek od godz. 1900 do godz. 2000 na starej plebanii można uzyskać porady psychologa. Zapraszamy.

18. Komunikaty.

19. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł opisujący losy chrześcijan, którzy oddali życie za wiarę w Jezusa. Również ze stolika można zabrać „Dobre Nowiny”.

20. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 50 zł. i 50 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 50 zł. – bezimiennie,

• 100 zł. – Grupa AA Rajdowcy. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Ewa Goździewicz,

+ Wacława Tadeusiak. Otoczmy ich modlitwą.