PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTEGO 2018 R.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 LUTEGO 2018 R.

1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1715. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.
  2. W każdy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 1700 dla dzieci. Natomiast o godz. 1830 dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.
  3. Od dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii mogą zapisywać się rodziny, które zechcą w czasie Misji Miłosierdzia w sobotę 7 kwietnia bądź w niedzielę 8 kwietnia br. uczestniczyć w 30 min. osobistej w ciszy adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy również naszych parafian do przyjmowania w domach na wspólnej modlitwie osoby należące w naszej parafii do grup modlitewnych. Są to osoby, które posługują modlitwą wstawienniczą. Chcemy w ten sposób trafić do naszych parafian, aby opowiedzieć o naszej parafii i szczególnie pomodlić się w intencji rodziny. Tym samym chcemy spotkać się z rodzinami, osobami starszymi, którym ciężej jest dotrzeć chociażby na niedzielną Msze św. Spotkania odbywałyby się również w sobotę 7 kwietnia bądź w niedzielę 8 kwietnia o umówionej wcześniej godzinie. Taki jest min. cel Misji Miłosierdzia, które poprowadzi w naszej parafii Ojciec Remigiusz Recław. Na stoliku pod chórem wyłożone są foldery z programem misji, które były rozdawane podczas kolędy.
  4. Jeśli są jeszcze osoby chętne do przyjęcia księdza po kolędzie, to jest możliwość zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
  5. Jutro o godz. 1900 spotkanie katechetów na plebani. Zapraszamy.
  6. W środę o godz. 1900 spotkanie w kościele rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Będziemy omawiać ważne sprawy związane z przebiegiem uroczystości. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1315 poświęcenie świec. Jeśli dzieci mają świece od sakramentu chrztu św. można je przynieść. Jeśli nie, należy kupić we własnym zakresie.
  7. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1800 oraz codziennie na indywidualną adorację przed Najświętszym Sakramentem. W piątek o godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o godz. 1530 w intencji naszej parafii, zbliżających się misji miłosierdzia.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na wsparcie polskich misjonarzy w Afryce. Prosimy asystę o pomoc.
  9. W najbliższy piątek chętni kandydaci do bierzmowania wyjadą wraz z ks. Maksymilianem do Sercówki na skupienie modlitewne, które potrwa do niedzieli włącznie.
  10. W dniach 26, 27 i 28 lutego odbędą się w naszej parafii rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Rekolekcje poprowadzi klaretyn, Ojciec Marcin Kowalewski. Program podany jest w szkołach i wywieszony w gablocie.
  11. We wtorek 27 lutego o godz. 1900 u Ojców Jezuitów Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa. Zapraszamy młodzież, szczególnie z klas VII, oraz II i III gimnazjalnych. Zapisy u katechetów. Koszt 5 zł. Wyjazd o godz. 1745 przy Urzędzie Miasta.
  12. W dniach 1 – 4 marca br. będzie obchodzony w naszej parafii Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podać program.
  13. W sklepiku można kupić ciekawe książki oraz prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – artykuł pt. „Dziecko na celowniku” oraz dodatek dla młodych, Tygodnik Idziemy, Tygodnik Gość Niedzielny – artykuł przybliżający osobę św. Ojca Pio. Nowy numer Miłujcie się. Także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  14. Ofiary na rodzinę z Aleppo:
  • 50 zł., 50 zł. i 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  • 100 zł. – bezimiennie, oraz 9000 zł. – łączna suma ofiar bezimiennych po kolędzie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Józef Subiel z ul. Zgierskiej,

+ Henryk Dobrzyński z Aleksandrowa Łódzkiego,

+ Zbigniew Szurgociński z Łodzi. Otoczmy ich modlitwą.