PIETNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 LIPCA 2019 R.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. ruszamy z akcją „Tornister pełen uśmiechów’, którą organizuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Można odebrać pod chórem plecaki, które prosimy o wyposażenie w przybory szkolne. Lista jest w plecaku. Prosimy wypełnione plecaki zwrócić do zakrystii bądź kancelarii do 11 sierpnia. Następnie z pomocą misjonarzy przekażemy je do dzieci na Białoruś. Oczywiście prosimy również o zgłaszanie się do parafii, rodzin potrzebujących pomocy przy zakupie przyborów szkolnych.

2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W każdy piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 wraz z rozważaniami Męki Pańskiej i Litanią do Św. Faustyny. Następnie Msza św. Prosimy składać intencje przed Mszą św.

4. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Bonawenturę i we wtorek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

5. W przyszłą niedzielę, 21 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów. Poświęcenia dokonamy na parkingu przy Urzędzie Miasta oraz na parkingu przy wjeździe na plebanię. Złożone ofiary przeznaczymy na pomoc przy zakupie środków transportu dla misjonarzy.

6. W czwartek 1 sierpnia organizujemy wyjazd autokarowy do Warszawy na obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wyjazd około godz. 1200. Będziemy uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu piosenek powstańczych. Powrót w nocy około godz. 100. Zapisy w kancelarii bądź w zakrystii. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

7. Przygotowujemy się do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z naszego miasta na Jasną Górę, która rozpocznie się 21 sierpnia, pod hasłem: STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ. Chcemy otoczyć modlitwą na pielgrzymim szlaku naszą wspólnotę parafialną oraz miasto. Prosimy wszystkich chętnych do pomocy przy organizowaniu pielgrzymki oraz do kierowania ruchem, o zgłaszanie się do ks. proboszcza.. Zapisy rozpoczną się 5 sierpnia. Ulotki wyłożone są na stoliku pod chórem.

8. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł pt. „Czym jest profanacja?” Tygodnik NIEDZIELA – artykuł pt. „Niewierzące dzieci, niewierzących rodziców”. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł wyjaśniający czym jest szkaplerz i skąd pochodzi moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł opisujący los prześladowanych chrześcijan. MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży. Darmowa gazetka „Dobre Nowiny” o cudach eucharystycznych.

9. Komunikaty.

10. Ofiary na Kościół:

 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Ofiary na rodzinę w Syrii:

 50 zł. – bezimiennie.

+ Jan Gajewski,

+ Małgorzata Ciechańska,

+ Krystyna Bieniak. Otoczmy ich modlitwą.