PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 LIPCA 2018 R.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1730. Otoczymy modlitwą naszą wspólnotę parafialną.

2. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1800 i w piątek na Msze św. o godz. 1530 w intencji naszych ofiarodawców. Prosimy o składanie intencji, które otoczymy modlitwą.

3. Codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Będziemy prosić Boga Miłosiernego o duchowe bezpieczeństwo dla miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. Codziennie w godzinach 730 – 1730 wystawiany jest w kaplicy Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym sakramentem.

4. W przyszłą niedzielę 22 lipca poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Będziemy święcić pojazdy na parkingu przy Urzędzie Miasta. Jako parafia uczestniczymy w „Akcji Św. Krzysztofa”. Zebrane ofiary przy poświęceniu pojazdów przekażemy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

5. W tym roku już po raz 35 wyruszy Piesza Pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę. Tym razem pod hasłem „NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”. Zapisy rozpoczną się 1 sierpnia. Prośmy Ducha Świętego, aby zjednoczył nas jak najliczniej na pielgrzymim szlaku do naszej Mamy na Jasnej Górze. Wspólną intencją niech będzie modlitwa za nasze miasto i parafię. Prosimy także chętne osoby, o pomoc przy organizowaniu pielgrzymki. Można zgłaszać się do księdza proboszcza.

6. Na stoliku pod chórem wyłożone są w pojemniku karteczki z myślami z Dzienniczka Św. Siostry Faustyny. Wyciągnijmy jedna myśl. Niech towarzyszy nam przez najbliższy tydzień.

7. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł zachęcający do pielgrzymowania na Jasną Górę. Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o jubileuszu polskiego parlamentaryzmu oraz wiadomości z naszej Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia. Czasopismo dla kobiet LIST DO PANI.

8. Komunikaty.

9. Ofiary na Kościół:

• 100 zł. – bezimiennie,

• 100 zł. – bezimiennie.

• 50 zł. i 50 zł. – Pomoc Rodzinie w Syrii.

+ Tomasz Milczarek,

+ Marianna Kawalec,

+ Andrzej Zazuniuk. Otoczmy ich modlitwą.