PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 11 LIPCA 2021 R.

1.     Jutro na Msze św. o godz. 700 zapraszamy wszystkich udających się z pielgrzymką do Fatimy. Po Mszy św. przejdziemy na parking przed Urzędem Miasta, gdzie będzie podstawiony autokar.

2.     Na stolikach pod chórem wyłożone są programy pielgrzymki do Portugalii i zarazem Fatimy w dniach 3 – 10 września 2021 r. Zapisy trwają do końca lipca. Można zgłaszać się na pielgrzymkę w kancelarii bądź w zakrystii. Bliższe informacje w zakrystii.

3.     We wtorek zapraszamy o godz. 1800 na Msze św. w intencji jedności i pokoju w naszej Ojczyźnie oraz o łaskę zdrowia dla papieża Franciszka. Następnie nabożeństwo różańcowe i procesja fatimska wokół kościoła.

4.     W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 1715.

5.     W niedzielę 25 lipca poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

6. Zapraszamy już dziś do udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce z naszego miasta na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczniemy 21 sierpnia Mszą św. o godz. 700. Natomiast powrót pielgrzymów autokarami 26 sierpnia. Możliwe są noclegi w szkołach w Wiewiórczynie, Szczercowie oraz w Brzeźnicy.

7.     Dziękujemy za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc          w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

8.     Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – „Francja buduje Arkę” – coraz więcej francuskich katolików zaczyna osiedlać się obok centrów duchowych oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – artykuł pt. „Kiedy dzieją się cuda?” GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł odpowiadający na pytanie – „czy anioły dają znaki?” PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł o sytuacji w Kanadzie oraz MIŁUJCIE SIĘ i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Darmowa gazetka „Dobre Nowiny”.

9.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• 200 zł. – Żywa Róża Matki Bożej z Tindarii,
  • 200 zł. – Żywa Róża Królowej Świata,
  • 100 i 500 zł. – bezimiennie,
  • 500 zł. – bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii.
  • 6100 zł – ofiary złożone na tacę gospodarczą. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Ryszard Buba,
  • + Eugenia Białasińska,
  • + Sylwester Mirowski,
  • + Robert Frajer,
  • + Ludwik Cichocki. Otoczmy ich modlitwą.