SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 LIPCA 2018 R.

1. Dzisiaj poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Będziemy święcić pojazdy na parkingu przy Urzędzie Miasta. Jako parafia uczestniczymy w „Akcji Św. Krzysztofa”. Zebrane ofiary przy poświęceniu pojazdów przekażemy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Brygidę – patronkę Europy, we wtorek św. Kingę – Matkę biednych i strapionych, w środę – św. Jakuba, apostoła – patrona min. pielgrzymów oraz w czwartek świętych Joachima i Annę – Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w modlitwie wyrażamy wdzięczność rodzicom, dziadkom, emerytom.

3. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1800 i w piątek na Msze św. o godz. 1530 w intencji naszych ofiarodawców. Prosimy o składanie intencji, które otoczymy modlitwą.

4. Codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Będziemy prosić Boga Miłosiernego o duchowe bezpieczeństwo dla miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. Codziennie w godzinach 730 – 1730 wystawiany jest w kaplicy Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym sakramentem.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Prosimy asystę o pomoc. Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii wraz z Parafialnym Zespołem Caritas akcję – „Tornister Pełen Uśmiechów”. Po każdej Mszy św. będzie można wziąć tornister i wypełnić przyborami szkolnymi.

6. Czas wakacji jest min. czasem wyboru szkoły dla gimnazjalistów. Także rodzice zapisują swoje dzieci do szkoły podstawowej i do przedszkola. Wiąże się z tym również złożenie deklaracji o uczęszczanie dziecka na lekcje katechezy. Zapraszamy dzieci i młodzież na lekcje katechezy. Dyrekcje szkół i przedszkoli w naszym mieście chętnie udzielają rodzicom informacji dotyczących o zapisywanie się na lekcje religii. Niech przekazanie wiary młodemu pokoleniu będzie naszą wspólną troską.

7. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł zachęcający do pielgrzymowania na Jasną Górę. Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o świętych patronach Europy i o pielgrzymowaniu do sanktuariów. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o nowej ewangelizacji i obrazek z modlitwą dla kierowców.

8. Komunikaty.

9. Ofiary na Kościół:

• 50 zł. – bezimiennie,

• 200 zł. – bezimiennie.

• 100 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Anielskiej. Bóg zapłać.

+ Zbigniew Walasik,

+ Anna Janczurewicz,

+ Genowefa Urbaniak,

+ Anna Małecka,

+ Anna Markowicz,

+ Sabina Karsz,

+ Janina Górska – mama ks. Krzysztofa Górskiego. Otoczmy ich modlitwą.