SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C 17 LUTEGO 2019 R.

1. Wczoraj zakończyła się nasza parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za miłą atmosferę oraz za złożoną ofiarę w wysokości 610 zł., którą przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Jutro rozpoczynamy Mszą św. o godz. 900 tegoroczne zimowiska w naszej parafii. Zapraszamy dzieci, które zapisały się wcześniej, aby przyniosły z sobą także strój gimnastyczny. Każdego dnia posiłek.

3. Również w najbliższą środę o godz. 1900 na starej plebanii kolejne spotkanie wspólnoty Galilea, które prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Zapraszamy.

4. KURS NOWE ŻYCIE odbędzie się w naszej parafii W dniach 1 – 3 marzec 2019 r. Jest to niezwykły weekend skierowany do osób pełnoletnich, opracowany w Meksyku i prowadzony obecnie w 67 krajach na świecie. Nadał sens i cel oraz pomógł powrócić do Jezusa wielu tysiącom osób. Kurs będzie odbywał się pod hasłem: ZAWRÓĆ I PÓJDŹ ZA JEZUSEM. Formularze wyłożone są na stoliku pod chórem.

5. KURS OTWARTE DRZWI obowiązkowy wyjazd dla kandydatów do bierzmowania. 1 – 3 marca br. w Drzewocinach chłopcy III klas gimnazjalnych oraz 8 – 10 marca w Sercówce dziewczyny III klas gimnazjalnych. Zapisy do dzisiaj włącznie u ks. Maksymiliana pod numerem: +48 576 980 625. Koszt 100 zł. oraz zgoda rodziców. Jeśli są trudności finansowe, prosimy zgłosić.

6. Na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej i na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link do wypełnienia anonimowo ankiety dotyczącej działalności duszpasterskiej parafii.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać w imieniu ks. Witalija za złożone ofiary na rzecz pomocy Kościołowi na Ukrainie w wysokości 8863 zł. oraz w imieniu Sióstr Karmelitanek za ofiarę w wysokości 2500 zł., którą przekazał ks. Maksymilian wraz z młodzieżą.

8. Komunikaty.

9. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł o oczyszczeniu Kościoła, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawe artykuły o tematyce rodzinnej opisujące wspólne relacje między osobami starszymi i młodszymi. Wiadomości z życia naszej Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł przypominający nam ogromną rolę modlitwy w naszym życiu. Dla dzieci MAŁY GOŚC NIEDZIELNY. Można także kupić ciekawe książki o tematyce religijnej. Wyłożone są także do wzięcia darmowe gazetki o tematyce religijnej.

10. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

 50 zł. – bezimiennie,

11. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

 200, 200 zł. – bezimiennie,

 300 zł. – pani Danuta Krakowiak. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Dariusz Rogowski,

+ Eugeniusz Witczak,

+ Jan Zając,

+ Wiesław Stasiak,

+ Marian Walasek,

+ Euzebiusz Kozanecki. Otoczmy ich modlitwą.

ZAPRASZAMY:

1. KURS NOWE ŻYCIE odbędzie się w naszej parafii W dniach 1 – 3 marzec 2019 r. Jest to niezwykły weekend skierowany do osób pełnoletnich, opracowany w Meksyku i prowadzony obecnie w 67 krajach na świecie. Nadał sens i cel oraz pomógł powrócić do Jezusa wielu tysiącom osób. Kurs będzie odbywał się pod hasłem: ZAWRÓĆ I PÓJDŹ ZA JEZUSEM.

Dla kogo: osoby pełnoletnie

Termin: 1 – 3 marzec 2019 r.; początek 1 marca o godz. 1900

Miejsce: parafia p.w. św. Archaniołów,

ul. Wojska Polskiego 3, Aleksandrów Łódzki

Zapisy: www.warszawa.galilea.pl │ tel. 501-507-709, tel. 601 811 438, bądź w zakrystii kościoła. Zapisy do 27 lutego włącznie.

Organizatorzy:

parafia p.w. św. Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA

www.warszawa.galilea.pl ; facebook.com/Wspólnota.Galilea

Formularz:

Nazwisko:   Imię:
Miejscowość:   Ulica i nr domu:
Kod pocztowy:   Telefon:
E-mail:   Wiek:
Wspólnota, jeśli należysz:
Uwagi:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla niekomercyjnych potrzeb związanych z działalnością prowadzoną przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea oraz przez parafię Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, zgodnie z przyjętą polityką prywatności.

2. Spotkania w każdą środę o godz. 1900 na starej wspólnoty Galilea, które prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Zapraszamy.

3. KURS OTWARTE DRZWI obowiązkowy wyjazd dla kandydatów do bierzmowania. 1 – 3 marca br. w Drzewocinach chłopcy III klas gimnazjalnych oraz 8 – 10 marca w Sercówce dziewczyny III klas gimnazjalnych. Zapisy do dzisiaj włącznie u ks. Maksymiliana pod numerem: +48 576 980 625. Koszt 100 zł. oraz zgoda rodziców. Jeśli są trudności finansowe, prosimy zgłosić.

4. Dzień Żołnierzy Wyklętych w piątek 1 marca. Msza św. o godz. 1800. Natomiast w niedzielę 3 marca koncert Pieśń nad Pieśniami pt. „By ich serca pieśń Jemu śpiewały”. Wykonawcy zaśpiewają na każdej Mszy św. i po południu koncert o godz. 1900.

5. Ankieta Duszpasterska Archidiecezji Łódzkiej znajduje się pod adresem: www.bit.ly/ankieta-parafia

Prosimy w imieniu ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia o jej wypełnienie.