TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – ROK C 16 GRUDNIA 2018 R.

1. Pragnę podziękować wszystkim uczestniczącym w Rekolekcjach Adwentowych za wspólną modlitwę i za złożone ofiary dla księdza rekolekcjonisty.

2. Dzisiaj o godz. 1715 Nabożeństwo Różańcowe w intencji chrześcijan i wszystkich, którzy cierpią w Syrii z powodu wojny.

3. Już ostatni tydzień Rorat. Zapraszamy każdego dnia oprócz niedzieli na Msze św. Roratnią o godz. 640. Następnie kakao i słodka bułka na plebanii. Dla rodziców kawa.

4. W środę 19 grudnia zapraszamy na godz. 1900 do kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w sprawie wyboru alb.

5. Wraz z Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotowujemy paczki dla dzieci oraz dla osób starszych w ramach akcji „Serce na Gwiazdkę”. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli zabawki bądź upominki dla dzieci oraz paczki żywnościowe dla osób starszych. Można przynosić jeszcze dziś i jutro. Są jeszcze wyłożone przed ołtarzem serca z wiekiem dziecka bądź osoby starszej. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Przygotowane paczki będziemy rozdawać w tym tygodniu.

6. Prosimy naszych parafian o zgłaszanie w kancelarii rodzin, czy też osób starszych mieszkających samotnie w celu udzielenia im pomocy min. na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Będziemy przygotowywać kolejne paczki.

7. Prosimy bardzo gorąco pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej o podanie w kancelarii potrzebnych danych oraz o wpłatę kolejnej raty. Najpóźniej do czwartku 20 grudnia.

8. W dniu wczorajszym nasi ministranci wygrali eliminacje do 11 Mistrzostw Archidiecezji Łódzkiej w piłce nożnej halowej we wszystkich trzech kategoriach: ministrantów, lektorów młodszych, lektorów starszych. Gratulujemy!

9. W dzisiejszą niedzielę i za tydzień na wszystkich Mszach ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Uzyskane fundusze posłużą im do pracy formacyjnej na cały rok i do wyjazdu na wakacje. W ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Chorych odwiedzimy w piątek 21 grudnia od godz. 800. Można zgłaszać chorych w zakrystii lub w kancelarii.

11. W środę Msza św. o godz. 1800 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św. w intencji naszej wspólnoty parafialnej, prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas.

12. Od środy do niedzieli włącznie spowiedź na każdej Mszy św. oraz po południu od godz. 1700 do godz. 1900. W sobotę będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej u naszych sąsiadów, w parafii Zesłania Ducha Świętego.

13. W przyszłą niedzielę będzie można wziąć z kościoła Światełko Betlejemskie.

14. Prosimy o pomoc naszych parafian w ubieraniu choinek, w wystroju kościoła i w przygotowaniu szopki. Zapraszamy w najbliższą środę i w czwartek na godz. 1900.

15. W sklepiku można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 zł., 12 zł. i 13 zł. Złożone ofiary przeznaczymy na działalność charytatywną naszej parafii. Można również zakupić kalendarze na nowy rok. Także w zakrystii, w kancelarii i w sklepiku można nabyć opłatek na stół wigilijny. Złożone ofiary przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni.

16. Zapraszam chętne małżeństwa, które chciałyby wziąć udział w przyszłym roku w opracowaniach tematów dotyczących Synodu Rodziny. Spotkania będą od miesiąca lutego odbywać się raz w miesiącu. Zapraszamy także małżeństwa niesakramentalne. Można zgłaszać się do ks. proboszcza.

17. W sobotę 5 stycznia o godz. 1600 organizujemy dla wszystkich grup parafialnych spotkanie opłatkowe w sali gimnastycznej naszego liceum. Prosimy o zapisywanie się u liderów i opiekunów grup.

18. Komunikaty.

19. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawe artykuły dotyczące min. adwentu oraz odblaski dla pieszych. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuły o tym czym żyje dzisiaj Kościół oraz płyta z kolędami, „Miłujcie się”.

20. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 50 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100 i 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Halina Grzelińska,

+ Jerzy Wiktorowski,

+ Janina Zakrzewska,

+ Kazimiera Wrzesińska,

+ Krystian Gortat,

+ Leokadia Nowak,

+ Daniela Zimoląg. Otoczmy ich modlitwą.