TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK B 18 KWIETNIA 2021 R.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tym samym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 1715 w intencji ustania epidemii korona wirusa oraz prosząc o łaskę zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących i Bożą Opatrzność dla niosących pomoc.
  2. W poniedziałek i w piątek o godz. 1900 próba dla dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 3. Natomiast w sobotę o godz. 900 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych wraz z sakramentem pokuty. Dzieci te w przyszłą niedzielę przystąpią do pierwszej komunii świętej na Mszy św. o godz. 1200. Z tego powodu prosimy naszych parafian       o uczestnictwo w Mszy św. na innych godzinach. Będzie jeszcze Msza św. o godz. 1315.
  3. W środę od godz. 1700 zapraszamy na plebanię po odbiór alb dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3.
  4. Również w środę zapraszamy na godz. 1900 na zebranie informacyjne pod kościołem pielgrzymów wybierających się w wakacje do Portugalii.
  5. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 700, 1530, 1730 i 1800. W piątek o godz. 1900 rozpoczynamy spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn.
  6. Zarówno w zakrystii bądź w kancelarii można składać intencje za żyjących do środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz za zmarłych, których otaczamy modlitwą w każdy piątek podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy św.
  7. Zapraszamy codziennie w ciągu dnia na indywidualną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz o godz. 1500 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. W ten piątek sprzątanie rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 2000, z pomocą rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł pt. :Jak nie stać się łupem szatana?, wspomnienie o śp. Krzysztofie Krawczyku i informacje z życia naszej Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik IDZIEMY – o roli Słowa Bożego w życiu człowieka, GOŚĆ NIEDZIELNY – o narodowym programie rehabilitacji ozdrowieńców po covidzie. PRZEWODNIK KATOLICKI i MIŁUJCIE SIĘ.
  10.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    100 i 100 zł. – bezimiennie.
  11. Ofiary na pomoc dla Rodziny z Aleppo:
    50 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:
    + Bogdan Ścigaczewski,
    + Heronim Szuba,
    + Barbara Rzeźnicka,
    + Zofia Olejniczak. Otoczmy ich modlitwą.