TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C 03 LUTEGO 2019 R.

1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli wczoraj w rozbieraniu choinek i uporządkowaniu kościoła.

2. Dziękuję Duszpasterstwu Mężczyzn za złożenie ofiary w wysokości 400 zł. na przeprowadzoną renowację kielicha, który służy do sprawowania Mszy św.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy św. o godz. 1315 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W piątek 8 lutego o godz. 1900 wyruszą z parkingu przy Urzędzie Miasta autokarami na lotnisko do Katowic pielgrzymi udający się z Pielgrzymką do Ziemi Świętej. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 1800. Podamy wszystkie potrzebne informacje.

5. We wtorek wspominamy w liturgii św. Agatę. Święcimy wówczas chleb i wodę. Chleb jako znak dobroci oraz wodę jako pomoc chroniącą przed niebezpieczeństwem ognia. Prosimy o przyniesienie wody i chleba na Msze św. o godz. 1800. Będzie to także Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

6. W każdą środę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w każdy piątek zapraszamy na godz. 1500 na rozważania Męki Pańskiej oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie o godz. 1530 Msza św. o Boże Miłosierdzie dla naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy przynieść intencje. Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W najbliższą środę zapraszamy rodziców modlących się na różańcu za dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele po Mszy św. o godz. 1800. Modlitwę poprowadzą rodzice.

8. Również w najbliższą środę o godz. 1900 na starej plebanii kolejne spotkanie wspólnoty Galilea, które prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Zapraszamy.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Również zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza św. o godz. 1800 i następnie Godzina Święta.

10. W poniedziałek 11 lutego Światowy Dzień Chorych. Msza św. o godz. 900 i o godz. 1800 z sakramentem namaszczenia chorych. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

11. Zakończyły się zapisy na zimowiska w drugim tygodniu ferii zimowych w naszej parafii.

12. Odczytać plan kolędy. Złożone ofiary podczas kolędy przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Trwa już renowacja głównego ołtarza w starszej części kościoła, który został zdemontowany. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie naszej parafii. Woda święcona jest przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

13. Na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej i na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link do wypełnienia anonimowo ankiety dotyczącej działalności duszpasterskiej parafii. Wypełniona ankieta pozwoli na skuteczne przeprowadzenie kolejnego etapu Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej dotyczącego właśnie parafii.

14. Komunikaty.

1. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł o mistyczce Marcie Robin. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o spotkaniu młodzieży w Panamie i o pojednaniu w naszym społeczeństwie. Można także kupić ciekawe książki o tematyce religijnej. Wyłożone są także do wzięcia darmowe gazetki o tematyce religijnej.

2. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 50 zł. – bezimiennie,

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100, 200 zł. – bezimiennie,

• 200, 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Edyta Winiarska,

+ Zofia Górecka,

+ Tadeusz Matusiewicz,

+ Mieczysław Solarek. Otoczmy ich modlitwą.