TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C 27 STYCZNIA 2019 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1315 jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Bugaj. Dzieci złożą także życzenia dla babć i dziadków.

2. Także dzisiaj o godz. 1600 rozpocznie się w naszej świątyni już po raz trzydziesty drugi koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych chórów z terenu Archidiecezji Łódzkiej, który organizuje nasz chór parafialny. Koncert potrwa do godz. 1800. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 800. Spowiedź rano podczas Mszy św. o godz. 700 i po południu od godz. 1730. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1800.

4. W każdą środę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w każdy piątek zapraszamy na godz. 1500 na rozważania Męki Pańskiej oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie o godz. 1530 Msza św. o Boże Miłosierdzie dla naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy przynieść intencje. Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. Tego dnia zbiórka ofiar na tacę na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Będziemy modlić się w intencji osób konsekrowanych. Również jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 700 jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej wraz z Nabożeństwem Różańcowym.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1315 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Można przynieść świece od chrztu św. Jeśli nie ma świecy od chrztu świętego, należy kupić nową świecę we własnym zakresie. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze św. o godz. 1030 rodziców wraz z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Poinformujemy o dalszych przygotowaniach młodzieży i o Kursie Otwarte Drzwi. Na Mszy św. o godz. 1030 obejrzymy jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Specjalnej.

8. W piątek 8 lutego o godz. 1900 wyruszą autokarami na lotnisko do Katowic pielgrzymi udający się z Pielgrzymką do Ziemi Świętej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 1800. Podamy wszystkie potrzebne informacje.

9. W drugim tygodniu ferii zimowych, czyli od 18 do 22 lutego będą organizowane zimowiska w naszej parafii. Obok zajęć na plebanii, przewidziany jest poczęstunek i 2 wycieczki. Koszt 50 zł. Prosimy o zapisywanie się u pań katechetek, oraz w kancelarii i w zakrystii. Możemy pomieścić do 50 osób. Program podamy w przyszłą niedzielę.

10. Odczytać plan kolędy. Prosimy o przygotowanie na kolędę zeszytów od katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Należy położyć Pismo Święte. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Złożone ofiary podczas kolędy przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie naszej parafii. Woda święcona jest przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Po kolędzie rozdajemy ulotkę, na której wypisany jest min. program wydarzeń zaplanowanych w naszej parafii w bieżącym roku. Szczególnie zapraszamy naszych parafian do udziału w ewangelizacyjnym Kursie Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 1, 2 i 3 marca. Wkrótce podamy szczegóły.

12. Komunikaty.

13. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł o komandosach w habitach i informacje o wydarzeniach w Kościele. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o spotkaniu młodzieży z papieżem Franciszkiem w Panamie i dołączony jest film fabularny pt. „Bóg nie umarł” – część 2 Można także kupić ciekawe książki o tematyce religijnej.

14. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

100, 100 zł. – bezimiennie,

200, 200 i 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Alfons Chrzanowski,

+ Marianna Krakowiak,

+ Jerzy Zawadzki,

+ Helena Pieróg. Otoczmy ich modlitwą.