TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 25 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

1. Według ostatnich zaleceń epidemiologicznych obowiązują nas w kościele maseczki, dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. Jedna osoba na 7 m2. Tym samym może jednocześnie być w naszej świątyni do 130 osób.
  2. Dziś o godzinie 17.00 miało odbyć się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Jednak w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w naszej Ojczyźnie i parafii spotkanie się nie odbędzie. Jednak przed kościołem w tym czasie będzie czekać ministrant, który odbierze deklaracje z aktami chrztu. W kwestiach formacyjnych młodzieży będziemy się kontaktować się z nimi on-line.
  3. Wszyscy kapłani pracujący w naszej parafii, oprócz ks. Czarka zostali skierowani na kwarantannę. Kościół został już zdezynfekowany. Dzięki dobremu sercu wspomogą nas księża z naszej Archidiecezji Łódzkiej i Ojcowie Oblaci. Msze św. i nabożeństwa w niedzielę oraz w tygodniu będą dalej odprawiane. Prosimy o modlitwę w naszej intencji.
  4. W najbliższym tygodniu nie będzie czynna Kancelaria Parafialna. Wszelkie sprawy oraz zgłaszanie wypominek prosimy czynić na numer telefonu: 601 811 438.
  5. Transmisja Mszy św. w niedzielę z naszej świątyni o godz. 1030, 1200, 1315 – dla dzieci i 1800.
  6. Zapraszamy w miesiącu październiku na nabożeństwa różańcowe. Prosimy też  o włączanie się do wspólnej modlitwy w naszych domach. Każdego dnia będziemy modlić się o ustanie epidemii koronawirusa, prosząc o łaskę zdrowia dla chorych i Boże wsparcie dla służby medycznej. W czwartek nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 2015 oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu do godz. 2100.
  7. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1715 w intencji ustania epidemii koronawirusa.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Ze względu na ostatnie obostrzenia Msze św. będą sprawowane w niedzielę 1 listopada w kościele – o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1315 i 1800. Zmarłych w wypominkach będziemy otaczać przed każdą Mszą św. Nie będzie procesji na cmentarzu oraz Mszy św. przy krzyżu i w kaplicy cmentarnej. Kaplica cmentarna będzie otwarta, aby móc pomodlić się indywidualnie.
  9. Natomiast w Dzień Zaduszny – 2 listopada Msze św. w kościele o godz. 700, 900  z wypominkami, 1700 i 1800.
  10. W tym roku po decyzji Stolicy Apostolskiej, wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny przez cały miesiąc listopad za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Wybierając sobie w ciągu listopada dowolne 8 dni. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki są następujące: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec święty.
  11.  Ze względu na obecną sytuację zamawianie intencji mszalnych na 2021 rok przenosimy na poniedziałek 23 listopada.
  12.  Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 6 listopada 2020 r. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 20.00. Idziemy nocą, indywidualnie, modląc się. Trasa wynosi 44 kilometry. Przed Mszą będzie można zakupić rozważania. Zapisy na stronie edk.org.pl, na której to stronie można również znaleźć opis trasy i jej ślad. Więcej informacji o inicjatywie EDK można uzyskać od Księdza Proboszcza lub w Duszpasterstwie Mężczyzn.
  13.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł dotyczący życia ludzkiego, które jest darem. Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o niesieniu sobie nawzajem pomocy oraz informację z naszej Archidiecezji. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o zaufaniu Bogu w trudnych sytuacjach. PRZEWODNIK KATOLICKI oraz MIŁUJCIE SIĘ. Darmowy numer „Dobrych Nowin”.
  14.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  15.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    + Kazimiera Klimczak,
    + Janina Bienias,
    + Stanisława Janicka,
    + Emilia Sukiennik,
    + Marek Fedyn. Otoczmy ich modlitwą.