TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

1.    Zapraszamy codziennie do naszej świątyni do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszego miasta i parafii. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1715. W przyszłą niedzielę, podczas nabożeństwa różańcowego, otoczymy modlitwą osoby zmarłe w minionym roku z naszych rodzin.

2.    Papież Franciszek rozpoczął Synod Biskupów, do udziału w którym na pierwszym etapie jest zaproszony każdy. Synod na etapie parafii, potrwa do połowy lutego przyszłego roku. Liczymy, że jednocześnie poprzez wasze odpowiedzi, padną istotne wskazówki, dotyczące przyszłości duszpasterskiej także naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się do kapłanów.

3.    Również w przyszłą niedzielę, 31 października zapraszamy dzieci na godz. 1315 na KOROWÓD ŚWIĘTYCH. Po Mszy św. przejdziemy w procesji wokół kościoła. Koniecznie należy się przebrać za dowolnego świętego bądź anioła. Papież Franciszek prosi, aby w parafiach dzieci przebierały się za świętych, organizując wspólną modlitwę połączoną z zabawą. Papież podkreśla, że jesteśmy powołani do osiągnięcia świętości, nie zaś do obchodzenia pogańskiego zwyczaju zwanego Halloween.

4.    Trwa w kancelarii parafialnej przyjmowanie intencji na przyszły rok. Można również w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii zamawiać wypominki za zmarłych. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. przy stoliku pod chórem, kleryk Krystian przyjmuje również wypominki – roczne, półroczne oraz jednorazowe. Kartki, na których można zapisać naszych bliskich zmarłych wyłożone są na stoliku pod chórem.

5.    Natomiast 31 października i 1 listopada będzie można składać wypominki także na cmentarzu. Również w te dnina cmentarzukleryk będzie zbierał ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. 1 listopada w kościele Msze św. zostaną odprawione o godz. 700      i 900. Natomiast w Kaplicy Cmentarnej Msze św. odprawimy o godz. 900, 1000, 1100     i 1800. Procesja żałobna na cmentarzu wraz z wypominkami rozpocznie się o godz. 1200 i zakończy Mszą św. o godz. 1300 przy Krzyżu sprawowaną w intencji mieszkańców naszego miast i parafii.

7.    Natomiast w Dzień Zaduszny – 2 listopada Msze św. w kościele o godz. 700, 1700 i 1800. W kaplicy cmentarnej o godz. 900 z procesją.

8.    Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny wyłącznie za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu opisane są na karteczkach do wypisania wypominek, którą są pod chórem.

9.    W kancelarii bądź w zakrystii młodzież klas pierwszych szkół średnich oraz starsza, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania proszona jest o odbiór deklaracji. Deklaracje przynosimy na pierwsze spotkanie w niedzielę 7 listopada br. o godz. 1715, które odbędzie się w kościele.

10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 25 października o godz. 1915.

11.  W zakrystii i w kancelarii parafialnej prowadzone są zapisy na najnowszy film pt. „Fatima – epicka opowieść o objawieniach”.

12.  W środę 3 listopada o godz. 1930 zapraszamy do naszej świątyni na projekcję filmu pt. „Czyściec – twoja modlitwa może im pomóc” w reżyserii Michała Konrada. Film w oparciu o Pismo Święte i o objawienia pomaga pogłębić naszą wiedzę o życiu wiecznym oraz zobaczyć potrzebę wsparcia modlitwą dusze cierpiące w czyśćcu. Projekcję rozpoczniemy modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu. Wstęp wolny.

13.  W Szkole Podstawowej nr 4 i w Szkole Podstawowej nr 1 trwa akcja „Ogrzej Miłością”, czyli zbieramy koce, czapki, szaliki, kurtki zimowe, swetry, spodnie w rozmiarach dla dorosłych. Zebrane ubrania zostaną przekazane osobom bezdomnym, z pomocą biura Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

14.  Prosimy w piątek o pomoc w sprzątaniu kościoła od godz. 1915.

16.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – o misjach, które prowadzi Kościół. Tygodnik NIEDZIELA – wspomnienia o św. Janie Pawle II. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – ciekawy artykuł o papieżu Janie Pawle I. PRZEWODNIK KATOLICKI oraz MAŁY GOŚC NIEDZIELNY z komiksem.

17.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• 50, 100, 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

18.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Janusz Wojtalski,
  • + Włodzimierz Owczarek,
  • + Helena Rorbach,
  • + Kazimierz Kowalczyk,
  • + Czesława Jarmołowicz. Otoczmy ich modlitwą.