UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06 STYCZNIA 2019  R.

1. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę przygotowali ministranci. Ofiary złożone  przy nabyciu kredy i kadzidła przeznaczymy na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
  2. Kreda posłuży nam do wykonania napisu nad drzwiami naszych domów i mieszkań. Jaki on ma być i co ma oznaczać? Litery C M B nie związane są z imionami Mędrów. Identyczne litery: C, M i B rozpoczynały również inne wyrażenia: „Christus Multorum Benefactor” – łac. „Chrystus wielu (osobom) dobroczyńcą” oraz „Christus Mansionem Benedicat” – łac. „Chrystus mieszkania błogosławi”. Pisząc więc litery, pragniemy, aby Jezus Chrystus błogosławił nam mieszkania. Napiszmy więc litery C M B wraz z rokiem 2019. Natomiast rozpalone kadzidło w naszych mieszkaniach, będzie oznaczało oddawanie czci Bogu, którego pragniemy, aby był obecny w naszym życiu i w życiu naszych bliskich.
  3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1315 zobaczymy jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i zostanie rozstrzygnięty konkurs szopek. Także dzisiaj zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd, które poprowadzi ks. Leszek i kleryk Krystian.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach na plebanii w czwartek 10 stycznia od godz.1800.
  5. W sobotę 12 stycznia zapraszamy do salki na plebanii rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej na mierzenie alb. Początek godz. 900. Dokładne godziny dla poszczególnych klas podadzą panie katechetki dzieciom. Przy mierzeniu, pobierana będzie wpłata zaliczki. Zapraszamy.
  6. Natomiast poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 13 stycznia na Mszy św. o godz.1315.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozesłanie młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Natomiast Msza św. o godz. 1800 wraz z Nabożeństwem Różańcowym zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny i miasta.
  8. Można w zakrystii lub w kancelarii zamówić jeszcze bilety na widowisko ewangelizacyjne pt. „Betlejem w Łodzi, które odbędzie się 12 stycznia o godz. 1800 w Atlas Arenie. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich. Jest jeszcze kilka wolnych biletów w cenie 50 zł. Można zapisywać się w kancelarii lub w zakrystii.
  9. Odczytać plan kolędy. Prosimy o przygotowanie na kolędę zeszytów od katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Należy położyć Pismo Święte. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Złożone ofiary podczas kolędy chcemy przeznaczyć na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie naszej parafii. Woda święcona jest przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  10. Przepraszamy za utrudnienia w starszej części naszej świątyni. Są prowadzone prace odkrywkowe na ścianach.
  11. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i za udział we wczorajszym spotkaniu opłatkowym grup modlitewnych.

1. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – dzisiaj o spotkaniu papieża Franciszka z papieżem seniorem Benedyktem XVI.   Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o Uroczystości Trzech Króli oraz dołączony jest obrazek z modlitwą żony za męża. Można także kupić kalendarze na nowy rok.
  2. Ofiary na rodzinę w Aleppo:
  • 50 i 50 zł. – bezimiennie.
  1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  • 100, 300 i 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Alina Piaskowiak,

+ Jan Ulaski,

+ Henryka Rymień. Otoczmy ich modlitwą.