UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01 LISTOPADA 2020 R.

1. Nadal w świątyniach obowiązują zalecenia epidemiologiczne. Prosimy o dezynfekcję rąk, noszenie maseczek i zachowanie bezpiecznej odległości. Świątynia została zdezynfekowana przed niedzielą.
  2. Trwa jeszcze na naszej plebanii kwarantanna. Dzięki pomocy Ojców Oblatów i ks. Czarka Msze św. będą odprawiane codziennie na bieżąco. Niestety do czwartku będzie zamknięta Kancelaria Parafialna. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu – 601 811 438. Można również przez telefon zamawiać wypominki.
  3. Ze względu na obecną sytuację zamawianie intencji mszalnych na 2021 rok przenosimy na poniedziałek 23 listopada.
  4. Transmisja Mszy św. w niedzielę z naszej świątyni o godz. 900, 1030, 1200, 1315 – dla dzieci i 1800.
  5. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Msze św. są sprawowane w kościele – o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1315 i 1800. Zmarłych w wypominkach będziemy otaczać modlitwą szczególnie po Mszy św. o godz. 900, 1030 i 1200. Nie będzie procesji na cmentarzu oraz Mszy św. przy krzyżu i w kaplicy cmentarnej. Również dzisiaj po każdej Mszy św. modlimy się  o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie.
  6. Można przez całą niedzielę i przez miesiąc listopad składać u Pań pod chórem bądź w zakrystii wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe.
  7. Natomiast jutro w Dzień Zaduszny – 2 listopada Msze św. w kościele o godz. 700, 900 z wypominkami, 1700 i 1800. Msza św. o godz. 900 w intencji asysty parafialnej.
  8. Od wtorku Msze św. w dni powszednie w kościele o godz. 700, 1730 i 1800. Msza św. we wtorek o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.
  9. Jako wspólnota parafialna zgłosiliśmy się do udziału w trwającej od 1 do 8 listopada br. modlitwie różańcowej „Różaniec do granic nieba”. Zapraszamy więc od dzisiaj do niedzieli 8 listopada codziennie po Mszy św. o godz. 1800 na modlitwę różańcową w intencji pojednania w Polsce, w intencji dzieci nienarodzonych i za naszych bliskich zmarłych. Także o poszanowanie dla życia ludzkiego i o ustanie epidemii. Będziemy prosić naszych bliskich zmarłych o wstawiennictwo za nami przed Bogiem.
  10.  W tym roku po decyzji Stolicy Apostolskiej, wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny przez cały miesiąc listopad za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Wybierając sobie w ciągu listopada dowolne 8 dni. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki są następujące: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec święty.
  11.  Prosimy naszych parafian, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zapominać o przystępowaniu do spowiedzi oraz komunii świętej. Służymy pomocom.
  12.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz Godzina Święta.
  13.  Przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 700, 1500 i od 1730. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1800. Chorych odwiedzimy od godz. 730. Prosimy zgłaszać telefonicznie bądź w zakrystii.
  14.  Będziemy obchodzić także pierwszą sobotę miesiąca. Msza św. o godz. 700  i nabożeństwo różańcowe, jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu sercu Matki Bożej.
  15.  Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 6 listopada 2020 r. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 20.00. Idziemy nocą, indywidualnie, modląc się. Trasa wynosi 44 kilometry. Przed Mszą będzie można zakupić rozważania. Zapisy na stronie edk.org.pl, na której to stronie można również znaleźć opis trasy i jej ślad. Więcej informacji o inicjatywie EDK można uzyskać w Duszpasterstwie Mężczyzn.
  16.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł o różańcu do granic. Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o sensie modlitwy za zmarłych. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o tym, jak pomóc w modlitwie duszom czyśćcowym? PRZEWODNIK KATOLICKI oraz MIŁUJCIE SIĘ.
  17.  Ofiary na remont naszej świątyni
    100 i 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  18.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    + Zdzisław Feliglewicz,
    + Teresa Podsiadła,
    + Zdzisław Sibilski,
    + Tadeusz Rymień,
    + Bronisława Hoba. Otoczmy ich modlitwą.