XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A 28 CZERWCA 2020 R.

1. w godz. 1600 – 1730 oraz w sobotę w godz. 1000 – 1200. Natomiast Msze św. w kościele w niedzielę o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800 oraz o godz. 800 w kaplicy cmentarnej. W dni powszednie bez zmian.
  2. Jutro, 29 czerwca uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 1730 i 1800. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W środę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 i następnie na spotkanie z modlitwą różańcową rodziców modlących się na różańcu za dzieci.
  4. W czwartek na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 2100 z możliwością spowiedzi bądź rozmowy w rozmównicy.
  5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na Mszy św. o godz. 700, 1500 oraz od godz. 1700. Po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy od godz. 800. Można chorych zgłaszać w kancelarii bądź w zakrystii.
  6. W sobotę, która będzie pierwszą sobotą miesiąca Msza św. o godz. 700 jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Następnie nabożeństwo różańcowe.
  7. W przyszłą niedzielę podamy wszystkie szczegóły dotyczące zapisów i przebiegu Pieszej Pielgrzymki z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21 – 26 sierpnia br.
  8. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy o zgłaszanie się do naszego Parafialnego Zespołu Caritas, bądź do ks. proboszcza.
  9.  Dnia 22 czerwca br Ksiądz Arcybiskup zatwierdził na prośbę Diecezjalnego Asystenta KSM nowy skład Diecezjalnego Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tak się złożyło, że władzę na szczeblu diecezjalnym przejęli członkowie naszej wspólnoty młodzieżowej, i tak: Prezes Zarządu – Wiktoria Zarzycka, Z-ca Prezesa – Damian Mesor, Sekretarz – Wiktoria Ziąbka, Z-ca Sekretarza – Zofia Dębska, Skarbnik – Konrad Stefaniak, Członek Zwykły – Artur Adamiak. Gratulujemy naszej młodzieży i dziękujemy za ich zaangażowanie oraz pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  10.  Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem: Tygodnik IDZIEMY – artykuł  o św. Piotrze i obecnym jego następcy, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o zasadach pielgrzymowania na Jasną Górę. Tygodnik PRZEWODNIK KATOLICKI, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – cykl artykułów o Sanktuariach Maryjnych w naszej Ojczyźnie.
  11.  Złożone ofiary na utrzymanie naszej Świątyni i prowadzony remont:
    100 zł. i 200 zł. – bezimiennie,
    100 zł. – ofiara wpłacona na konto parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. W ostatnim czasie odeszli od nas śp.

Danuta Kajak,
+ Wiesław Żaczkowski,
+ Andrzej Skibiński,
+ Henryk Szymczak,
+ Seweryna Krajewska,
+ Barbara Kałużna. Otoczmy ich modlitwą.