XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A 05 LIPCA 2020 R.

1. W czasie wakacji Kancelaria Parafialna będzie otwarta od poniedziałku do czwartku w godz. 1600 – 1730 oraz w sobotę w godz. 1000 – 1200. Natomiast Msze św. w kościele w niedzielę o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800 oraz o godz. 800 w kaplicy cmentarnej.
  2. Dzisiaj członkowie Legionu Małych Dusz zapraszają na wspólny różaniec o godz. 1715 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. We wtorek Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  4. W środę Msza św. o godz. 1800 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek adoracja Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem także wieczorem w godzinach 1900 – 2100 z możliwością spowiedzi.
  6. W piątek Msza św. o godz. 1500 z koronką do Miłosierdzia Bożego i rozważaniami Męki Pańskiej. Zapraszamy codziennie na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500, podczas której będziemy modlić się w naszych osobistych intencjach oraz za naszą Ojczyznę. W poniedziałek 13 lipca Msza św. o godz. 1800 za Ojczyznę i miasto.
  7. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy o zgłaszanie się do naszego Parafialnego Zespołu Caritas, bądź do ks. proboszcza.
  8. W piątek gościł w naszej parafii Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Grzegorz Schreiber, który chciał zapoznać się z pracami renowacyjnymi prowadzonymi w naszej parafii oraz z planami dotyczącymi remontów budynków parafialnych przy ul. Warszawskiej 2, a także z ich przeznaczeniem na cele społeczne. Miło nam zakomunikować, iż otrzymaliśmy z rąk Pana Marszałka dotację na termomodernizację naszego kościoła i budynku przy ul. Warszawskiej  w wysokości 1 333 814, 70 zł. Wspomniana dotacja wraz z dotacją z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska pomoże nam jeszcze w tym roku rozpocząć prace remontowe. Dziękuję wszystkim za modlitwę i wsparcie. Bóg zapłać również za każdą złożoną ofiarę, za modlitwę i za każde dobre słowo.
  9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem: Tygodnik IDZIEMY – artykuł  odnoszący się do Masonerii, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł dający odpowiedź, czy posługiwanie się zabobonami nie wyklucza wiary w Boga? Tygodnik PRZEWODNIK KATOLICKI, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt.„Jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze”? Darmowe gazetki „Dobre Nowiny” o bł. Matce Speranza, gazetka „Bez Reszty” i Apostolstwo Chorych.
  10.  Złożone ofiary na prowadzony remont naszej Świątyni:
    200 zł. i 300 zł. – bezimiennie,
    100 zł. – ofiara wpłacona na konto parafii,
    500 zł. – bezimiennie na pomoc potrzebującym,
    100 zł. – bezimiennie na rodzinę w Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11.  Życzymy wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny oraz urodziny, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zapewniamy o modlitwie.
  12.  W ostatnim czasie odeszła od nas śp.

+ Anna Kucharska. Otoczmy ją modlitwą.