XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A 02 SIERPNIA 2020 R.

1. Podczas poświęcenia samochodów, złożono ofiary w wysokości 2500 zł., które zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy. Natomiast do puszki na wsparcie akcji „Tornister pełen uśmiechów” złożono ofiary w wysokości 700 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. wsparcie akcji „Tornister pełen uśmiechów” złożono ofiary w wysokości 700 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Na stoliku za ławkami wyłożone są karteczki, na których można zapisać prośby lub podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bądź też do Miłosierdzia Bożego. Zapisane intencje można złożyć do wystawionej skrzynki każdego dnia. Zostaną otoczone modlitwą w każdą środę o godz. 1830 podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bądź w każdy piątek podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy św. o godz. 1500. Złożone ofiary przez chętne osoby przy intencjach, przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
  3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa w ciszy do godz. 2100 z możliwością spowiedzi.
  4. Również w czwartek będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 1730 i 1800.
  5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 700, 1530 i od godz. 1700. Po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo. Chorych odwiedzimy od godz. 730.
  6. Pielgrzymka do Portugalii została przeniesione na przyszły rok. Rozpocznie się w poniedziałek 28 czerwca 2021 r.
  7.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służebniczki.
  8.  Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem: Tygodnik IDZIEMY – artykuł  przypominający Powstanie Warszawskie. Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł o aniołach, oraz o nawróconym więźniu. Informacje z Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik PRZEWODNIK KATOLICKI – przybliża rozmiar pomocy zakonów w czasie Powstania Warszawskiego. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Nieważność, a nierozerwalność małżeństwa”. Darmowa gazetka „Aspekt Polski”.
  9.  Złożone ofiary na prowadzony remont naszej Świątyni:
    500 zł. – bezimiennie,
    500 zł. – Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci,
    50 zł. – ofiara wpłacona na konto parafii.
    20 i 50 zł. – bezimiennie na rodzinę z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.

Aleksander Antczak,
  + Edward Trzcinka,
  + Wojciech Szeliga,
+ Marcin Karcz. Otoczmy ich modlitwą.