XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A 26 LIPCA 2020 R.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Poświęcenia dokonamy na parkingu przy Urzędzie Miasta oraz na parkingu przy wjeździe na plebanię. Składając ofiarę, podziękujmy Panu Bogu za szczęśliwe podróże i wesprzyjmy polskich misjonarzy w zakupie środków transportu. Prosimy przyjąć na pamiątkę obrazek, breloczek ze Św. Krzysztofem bądź z rybą. Otoczmy modlitwą wszystkich użytkowników dróg, tych, którzy ucierpieli w wypadkach, a także policję. Uczynimy to szczególnie podczas Mszy św. o godz. 1200.
  2. Także dzisiaj zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Zebrane ofiary Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej. Bóg zapłać za złożone ofiary i za pomoc naszej asyście.
  3. Siostra Kinga razem z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej składa serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przy zakupie świec w ubiegłą niedzielę w wysokości 2 267 zł.
  4. Na stoliku za ławkami wyłożone są karteczki, na których można zapisać prośby lub podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bądź też do Miłosierdzia Bożego. Zapisane intencje można złożyć do wystawionej skrzynki. Zostaną otoczone modlitwą w każdą środę o godz. 1830 podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bądź w każdy piątek podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy św. o godz. 1500. Złożone przez chętne osoby przy intencjach ofiary, przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
  5. W najbliższą sobotę 1 sierpnia przypada pierwsza sobota miesiąca i zarazem 76 – ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 700 i następnie na nabożeństwo różańcowe. Wspólną modlitwą otoczymy naszą Ojczyznę i Powstańców Warszawskich oraz uczynimy zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  6. Dziękujemy dziś ks. Mateuszowi Stolarczykowi, który przez miniony rok przeżywał w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Obecnie przez miniony miesiąc pomagał duszpastersko. Życzymy ks. Mateuszowi Bożego błogosławieństwa i wielu łask w życiu kapłańskim i na pierwszej parafii.
  7. Komunikat o Pieszej Pielgrzymce z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę. Kartki z informacją wyłożone są na stoliku pod chórem.
  8. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem: Tygodnik IDZIEMY – artykuł odnoszący się do naszego przyjmowania komunii św. do ust bądź na rękę. Tygodnik NIEDZIELA – artykuł naszej parafianki o znaczeniu imienia Anny w dodatku Archidiecezji Łódzkiej oraz o uzależnieniach. Tygodnik PRZEWODNIK KATOLICKI z książeczką, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł próbujący odpowiedzieć na pytanie, jak zostać idealna teściową i również przybliżenie historii Sanktuarium Maryjnego w Kodniu.
  9. Złożone ofiary na prowadzony remont naszej Świątyni:
    • 200 zł. – bezimiennie,200 zł. – ofiara wpłacona na konto parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas śp.
  • Katarzyna Wołosz – Stanisławska,
  • Bartłomiej Stanisławski,
  • Elżbieta Węcka. Otoczmy ich modlitwą.