XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 LISTOPADA 2020 R.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich. Ze względów podyktowanych epidemią, nie organizujemy poczęstunku dla osób samotnych i potrzebujących. Otoczymy wszystkich modlitwą na Mszy św. o godz. 1200.
  2.  Na stoliku pod chórem można pobrać „Tytki Charytatywne”. Prosimy wypełnione torby artykułami spożywczymi oraz chemicznymi przynosić do kościoła lub do kancelarii parafialnej do końca listopada. Będziemy przygotowywać wraz z Parafialnym Zespołem Caritas na bieżąco paczki dla potrzebujących.
  3. Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w naszym mieście przystąpiło do programu „Pierwszy krok” organizowanego przez parafię św. Franciszka w Aleppo razem z Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszeniem Dom Wschodni. Program ten polega na “adopcji na odległość” na pół roku jednego ucznia          z Aleppo i wpłacaniu 60 zł. co miesiąc na jego naukę. Aby pozyskać środki uczniowie należący do SK Caritas przygotowują własnoręcznie wykonane prace. W tym miesiącu są to zakładki do Pisma Świętego. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania za dobrowolną ofiarę. Zakładki są wyłożone na stoliku pod chórem.
  4. Przez cały miesiąc listopad można składać w zakrystii bądź w kancelarii wypominki za zmarłych: roczne i półroczne.
  5. Po każdej Mszy św. udzielamy komunii św. również wszystkim, którzy uczestniczą w Mszy św. poprzez środki masowego przekazu i są w łasce uświęcającej.
  6. Trwa na kanale Youtube transmisja Mszy św. w niedzielę z naszej świątyni.
  7. Na stoliku pod chórem można składać intencje, które otoczymy modlitwą w środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w piątek podczas koronki do Bożego Miłosierdzia. Codziennie koronka o godz. 1500.
  8. W przyszłą niedzielę przypadnie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1200 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ten sposób można uzyskać odpust zupełny.
  9. Również w przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
  10.  W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy od godz. 1830 do godz. 2100 z możliwością sakramentu pokuty.
  11.  W piątek prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni o godz. 1900.
  12.  Ze względu na obecną sytuację zamawianie intencji mszalnych na 2021 rok rozpoczniemy w poniedziałek 23 listopada od godz. 700 . Będzie można zamówić Msze św. osobiście i także telefonicznie pod numerem tel. 42 276 05 23.
  13.  Prosimy naszych parafian, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie lękać się wzywać kapłana do osób chorych z sakramentem namaszczenia chorych.
  14.  Odnośnie katechezy dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Z pomocą katechetów wyślemy w poniedziałek na dziennik elektroniczny link, na którym będzie zamieszczona katecheza. Również link pojawi się na stronie internetowej naszej parafii.
  15.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł pt. dokąd zmierza dziś młodzież? Tygodnik NIEDZIELA – artykuł próbujący odpowiedzieć na pytanie, co się stało z Polską? Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Waż słowa, czyli o wulgaryzmach w codziennym życiu, PRZEWODNIK KATOLICKI      i darmowa gazetka „Dobre Nowiny”.
  16.  Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich obchodzących w najbliższym tygodniu imieniny bądź urodziny, pamiętając w modlitwie.
  17.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    300 zł. – bezimiennie na konto parafii,
    1300 zł. – złożono do puszki dla potrzebujących. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  18.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    + Monika Zientek,
    + Franciszka Walczak,
    + Barbara Gregulska,
    + Grażyna Cyrulińska,
    + Mirosław Kraska,
    + Franciszek Nadrowski. Otoczmy ich modlitwą.