Chór parafialny

Chór parafialny działa w naszej parafii już od kilkudziesięciu lat. Dyrygentem jest obecnie pani Justyna Frontczak. Opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Gabriel, opiekę sprawuje także nasz pan organista Michał. Chór, oprócz śpiewów podczas procesji Bożego Ciała ubogaca także niektóre uroczystości kościelne oraz bierze udział w licznych występach jak na przykład styczniowy koncert kolęd.

**MUZYKA W LITURGII – SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA-CO WARTO WIEDZIEĆ**

1. Ponieważ liturgia jest dziełem całego Ludu Bożego, dlatego podczas jej sprawowania należy mieć na względzie dobro duchowe wszystkich zgromadzonych niż poszczególnych jednostek (WOMR nr 313). Ten wzgląd należy mieć zawsze na uwadze przy włączaniu w ramy liturgii odpowiednich śpiewów. „INSTRUKCJA O MUZYCE 8 II 1979”
  2. Poza organami wolno używać w liturgii innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do wykonywania współczesnej muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego: fortepian, akordeon, mandolinę, gitarę elektryczną, perkusję, wibrafon itp.
  3. Nie wolno w liturgii wykonywać utworu o charakterze świeckim. Niedopuszczalny jest także „popowy sposób” wykonywania pieśni kościelnych.
  4. ANTYPRZYKŁADY repertuaru ślubnego: „Mamo, Ty czuwałaś”, „Alleluja”-Cohen, „Panie proszę przyjdź”-polska aranżacja piosenki „The winner takes it all”(grupa ABBA)”

**