Komunia, bierzmowanie… a rzeczywistość z koronawirusem w tle.

SZANOWNI RODZICE, DROGIE DZIECI i DROGA MŁODZIEŻY:

W związku z istniejącą pandemią pod znakiem zapytania zdają się być zaplanowane terminy Pierwszej Komunii Świętej w maju 2020 roku w naszej parafii. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki w dekrecie z dnia 31 marca br. /Syg. Akt Abp–1.1-272/2020/ pozostawia księżom proboszczom decyzję dotyczącą wskazania nowych terminów Pierwszej Komunii Św. Po przeprowadzonych rozmowach oraz po wysłuchaniu ostatnich komunikatów, Komunie Święte odbędą się w następujących terminach:

1. Pierwszą Komunię dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 zaplanowaną wcześniej     10. 05. 2020 r., przenieść na niedzielę 06. 09. 2020 r. na godz. 1200;
  2. Pierwszą Komunię dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej Scholar oraz Zespołu Szkół Specjalnych zaplanowaną wcześniej 24. 05. 2020 r., przenieść na niedzielę 13. 09. 2020 r. na godz. 1200,
  3. Pierwszą Komunię dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Bugaj zaplanowaną wcześniej 17. 05. 2020 r., przenieść na niedzielę 20. 09. 2020 r. na godz. 1200.
  4. Istnieje ponadto możliwość podtrzymania przystąpienia do Pierwszej Komunii Św.  w zaplanowanych pierwotnie dniach, ale tylko dla pojedynczych dzieci i ich rodziców tak, aby zachować limit sanitarny 5 osób lub taki, jaki będzie ustalony w miesiącu maju br. Tę kwestię należy zgłaszać indywidualnie do księdza proboszcza na adres: gabriel@lodz.home.pl lub numer telefonu 601 811 438. Jeśli będą zapytania rodziców, proszę również o kontakt.
  5. Serdecznie proszę, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować się należycie do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii pozostając w kontakcie z ks. Leszkiem i z naszymi katechetami.
  6. Odnośnie strojów. Dla dzieci, które przystąpiłyby do Pierwszej Komunii św. w maju, alby zostaną przesłane na Państwa adres za pobraniem. Natomiast dla dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w miesiącu wrześniu, alby zostaną przywiezione do parafii w miesiącu sierpniu. Podamy termin, który będzie podyktowany ustąpieniem epidemii i zagrożenia życia.
  7. Odnośnie pamiątek. Są wykonywane na bieżąco. Będą czekać jedynie, na wpisanie daty Pierwszej Komunii Św.
  8. Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych zaplanowana wcześniej na 26.04.2020 r. zostaje przeniesiona. Po powrocie dzieci do szkół podamy przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem nowy termin.
  9. Sakrament Bierzmowania dla uczniów klas pierwszych szkoły średniej. Po ustaniu epidemii koronawirua i zagrożenia życia, ponownie zostanie ustalony termin z Ks. Arcybiskupem Grzegorzem i podany do wiadomości rodziców oraz kandydatów do bierzmowania. Prosimy o pozostanie w kontakcie z ks. Maksymilianem oraz z naszymi katechetami.
  10. Otaczamy Was nieustannie modlitwą. Niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami. Szczęść Boże. Do zobaczenia.