NIEDZIELA PALMOWA 05 KWIETNIA 2020 R.

1. Msze św. są odprawiane według obecnego porządku zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni. Wiemy, że na Mszy św. nie powinno być więcej, niż 5 osób. Na Msze św. zapraszamy głównie rodziny, które zamówiły intencje na daną godzinę. Można złożyć ofiarę za Msze św. w dniu jej odprawienia w kościele.
  2. W tym tygodniu kancelaria naszej parafii jest otwarta od poniedziałku do środy po południu w godz. 1600 – 1730. W czwartek i w sobotę kancelaria zamknięta.
  3. Zarówno dzisiaj, jak i w Święta Wielkanocne nie ma Mszy św. na cmentarzu.
  4. Każdego dnia po Mszy św. od godz. 700 do 1730 zapraszamy do kaplicy adoracji na indywidualną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy również do odmawiania w domach o godz. 1500 koronki do Bożego Miłosierdzia i Modlitwy Różańcowej o godz. 2030.
  5. Otoczmy modlitwą wszystkich, którzy zginęli w Katyniu, Miednoje, Charkowie i w innych obozach zagłady w 80 – tą rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz naszych rodaków, którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej w 10 – tą rocznicę.
  6. Zachęcamy naszych parafian o zainteresowanie się szczególnie osobami samotnymi, starszymi, aby pomóc w dokonaniu zakupów, wykupieniu lekarstw. Pomocą nieustannie służy nasz Parafialny Zespół Caritas. Kontakt – pani Teresa, tel. 508 118 438.
  7. W związku z panującą epidemią koronawirusa, termin sakramentu bierzmowania dla młodzieży szkoły średniej oraz rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas IV szkoły podstawowej zostają przeniesione na czas ustania zagrożenia. Po powrocie uczniów do szkoły, zostanie ustalony nowy termin.
  8.  W związku z istniejącą pandemią pod znakiem zapytania zdają się być zaplanowane terminy I Komunii świętych w maju 2020 roku. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki w dekrecie z dnia 31 marca br. pozostawia księżom proboszczom decyzję dotyczącą wskazania nowych terminów Pierwszej Komunii Świętej. Z dniem dzisiejszym, jeżeli po najbliższych komunikatach okaże się, że dzieci nie powrócą do maja do szkół, w najbliższym tygodniu podamy nowe terminy Pierwszej Komunii Świętej. Skłaniamy się do przeniesienia Pierwszej Komunii Świętej. Panie katechetki podadzą rodzicom do środy informacje.
  9. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej – Tygodnik NIEDZIELA oraz darmowa gazetka „Dobre Nowiny”. Można ze strony www.idziemy.pl pobrać darmowo najnowszy numer tygodnika Idziemy.
  10. Złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
    100 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Wniebowziętej,
    100 zł. – Żywa Róża Matki Bożej z Syrakuz,
    100 zł. – bezimiennie,
    20, 20 i 50 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11.  Złożone ofiary na jałmużnę wielkopostną na pomoc potrzebującym:
    400 i 400 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12.  W ostatnim czasie odeszli od nas
    + Ryszard Konopka,
    + Mirosław Lamek,
    + Józefa Chybicka. Otoczmy ich modlitwą.