OSTATNI LIST ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO DO WIERNYCH ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

W piątek 27 stycznia, w przeddzień ingresu do Katedry Wawelskiej, ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski podpisał ostatni list do wiernych naszej archidiecezji, który został odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej w niedzielę 5 lutego 2017 roku podczas wszystkich Mszy świętych.

Drodzy Archidiecezjanie!

Piszę do Was ostatni już list. Jutro bowiem obejmę posługę pasterza Kościoła Krakowskiego, a tym samym przestanę być metropolitą łódzkim. W związku z tym pragnę Wam raz jeszcze z całego serca podziękować za ponad cztery lata wspólnego poznawania Chrystusa, zbliżania się do Niego i podążania za Nim. Dziękuję za modlitwy zanoszone w moich intencjach i za wszystkie wzruszające słowa pożegnania i dobrych życzeń, związanych z czekającymi mnie zadaniami w Archidiecezji Krakowskiej. Dziękuję zwłaszcza za tak liczny udział we Mszy świętej w łódzkiej Archikatedrze w dniu 21 stycznia br., po raz ostatni przeze mnie w niej sprawowanej. Na długo pozostanie ona w mojej wdzięcznej pamięci.

Drodzy Siostry i Bracia!

Otwiera się teraz przed Wami czas oczekiwania na chwilę, w której Ojciec Święty Franciszek zamianuje nowego arcybiskupa metropolitę łódzkiego. Proszę Was, aby był to czas wypełniony Waszą serdeczną modlitwą w jego intencjach. Z największym prawdopodobieństwem będzie to bowiem ten Pasterz, który swoją posługą zamknie dzieje pierwszego wieku istnienia Diecezji Łódzkiej i zapoczątkuje jej nowe stulecie.

Równocześnie zarządzam, aby aż do ogłoszenia mojego Następcy podczas każdej Mszy świętej w Modlitwie Wiernych znalazło się jedno wezwanie za przyszłego arcybiskupa metropolitę łódzkiego.

Z serdecznym błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Kraków, 27 stycznia 2017 r.