PIELGRZYMKA ROWEROWA SZLAKIEM ŚWIĘTEJ FAUSTYNY Świnice Warckie – Aleksandrów Łódzki 2 października 2021r. (pierwsza sobota)

Program:

6.30 – Pakowanie rowerów do samochodu na parkingu przy Urzędzie Miasta w Aleksandrowie Łódzkim.
7.00 – Wyjazd autokarem do Świnic Warckich.
8.00 – Msza Święta w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pod przewodnictwem ks. bp. Marka Marczaka.
9.00 – Rozpakowanie rowerów z samochodu i przygotowanie do drogi.
9.30 – Wyjazd na trasę pielgrzymki (około 40 km). Postoje: przy domu narodzin św. Faustyny, w parafiach Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach, Świętej Anny w Wartkowicach, Świętych Piotra i Pawła w Turze, Świętego Floriana w Domaniewie, Świętego Mateusza w Dalikowie.
14.00 – Przyjazd do Aleksandrowa Łódzkiego. Przejazd przy domu, w którym 100 lat temu mieszkała Helenka Kowalska, zakończenie w parafii Świętych Archaniołów, gdzie św. Faustyna przyjęła Sakrament Bierzmowania.
– Modlitwa i wspólny ciepły posiłek.

Propozycje wyposażenia:
– rower sprawny i sprawdzony najlepiej z błotnikami i bagażnikiem
– sakwa rowerowa lub inna torba na osobisty bagaż
– zapasowa dętka
– buty wygodne o twardej podeszwie
– ubranie ciepłe, ale lekkie
– peleryna przeciwdeszczowa
– czapka nieprzewiewna (a jeszcze lepiej kask na cienką czapeczkę)
– okulary
– jedzenie i picie na drogę

Zapisy:
Zapraszamy osoby zdrowe, czujące się na siłach do przejechania trasy pielgrzymki na rowerze. W zależności od ilości osób jedziemy w kilku grupach będących w kontakcie wzrokowym. Będziemy poruszać się w odpowiednim porządku, o czym poinformujemy na miejscu. Każdy jest odpowiedzialny za siebie i swoich bliskich. Prosimy zaopatrzyć się w jedzenie i picie na drogę. Zapewniamy pomoc medyczną i techniczną oraz ciepły posiłek na końcu wyprawy. Prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa pod numerami telefonów:
600-292-070 (Magdalena)
501-785-454 (Agnieszka)
(Imię i nazwisko, PESEL, telefon, mail)

Cel:
Celem pielgrzymki jest podążanie prawdopodobnym szlakiem jaki przebyła Święta Faustyna ze Świnic Warckich do Aleksandrowa Łódzkiego. W modlitwie, która będzie nam towarzyszyła na trasie rajdu będziemy powierzać Bogu nasze sprawy za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny. Pielgrzymka wpisuje się w obchody odpustu parafialnego Świętych Archaniołów (3 października), wspomnienie Świętej Faustyny (5 października), a przede wszystkim jest symbolicznym upamiętnieniem przybycia 16-letniej wówczas Helenki Kowalskiej do Aleksandrowa Łódzkiego 100 lat temu. Powierzamy się opiece Matki Bożej Miłosierdzia oraz naszych Aniołów Stróżów. ZAKRĘCENI MIŁOSIERDZIEM BOŻYM wyruszamy śladami Świętej Faustyny z nadzieją powtarzając: JEZU UFAM TOBIE!