Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o godz. 18:00 w parafii pw. św Archaniołów Rafał i Michała, zgromadzeni aleksandrowianie uczcili pamięć 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego.

– Powstanie jest różnie oceniane przez Polaków, niektórzy uważają, że to była bezsensowna decyzja, bo przecież zginęło ponad 150 tys. cywilów, Warszawa była zniszczona. Według mnie najwyższa cena jaką przyszło zapłacić żołnierzom i cywilnym mieszkańcom Warszawy nie poszła na marne. Będąc pod okupacją niemiecką te 63 dni, to czas kiedy Ci ludzie poczuli się w końcu wolni. To poświęcenie przyczyniło się do odzyskania niepodległości w 1989 roku. Chciałbym, aby pamiętało o tym młode pokolenie, aby te trzy święte słowa Bóg, Honor i Ojczyzna stanowiły przykład i ideę, do której powinni być przywiązani. Aleksandrów Łódzki pamięta o powstańcach… chwała bohaterom – mówi Konrad Masiarek, radny Aleksandrowa Łódzkiego.

Po Mszy św. zgromadzeni odśpiewali Rotę, a następnie udali się złożyć kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Galeria zdjeć

Artykuł: www.alemiasto.pl