Roraty z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem

W liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja biskupa, parafia Archaniołów św. Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim gościła na Mszy roratniej abp Grzegorza Rysia, który wcielił się w role dobroczyńcy z Miry.

Ksiądz Arcybiskup przewodniczył mszy św. o 6.45, na której zebrało się ponad 100 dzieci. W kazaniu przybliżył nam postać św. Mikołaja nawiązując do tego, że Mikołaj wcale nie jest patronem grzecznych dzieci, czy sprawiedliwości, ale człowiekiem miłosierdzia: to jest ktoś kto czuje, że możesz innego poprowadzić do Boga, jak mu okażesz serce, jak mu okażesz dobroć.

Po mszy wszyscy udaliśmy się na plebanie, gdzie jak codziennie czekała na dzieci słodka bułka i kakao, a na rodziców kawa. Nasz „diecezjalny Mikołaj” w myśl tradycji przywiózł dla każdego prezenty.