SŁOWO DO PARAFIAN – DRODZY SIOSTRY I BRACIA

Pozwolicie, iż będziemy się min. komunikować z Wami poprzez naszą stronę internetową parafii – www.parafiaarchaniolow.pl, bądź poprzez facebook, aby podzielić się tym, co dzieje się w parafii i jakie są plany na najbliższe dni.

Wiemy, że nie jest Wam łatwo. Tym bardziej dziękujemy za Wasze słowa wsparcia dla nas – kapłanów. Pamiętamy o Was w modlitwie i tak, jak możemy służymy pomocą.  Stąd też kierujemy do Was następujące informacje, aby być z Wami, i tam, gdzie konieczne służyć wsparciem.

Zadzwońcie lub napiszcie na facebooku parafialnym. Spróbujmy także  w taki sposób, wspierać się wzajemnie. To ważne, aby nikt z nas teraz nie czuł się samotnie.

Księża Wikariusze podjęli inicjatywę, aby poprzez portale społecznościowe prowadzić spotkania duszpasterskie.

Musimy gorąco podziękować jeszcze wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wraz z naszą parafią zakupili i ufundowali dla Szpitala w Zgierzu dwie palety papierowych ręczników. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Już wiecie o ostatnich obostrzeniach dotyczących udziału w Mszy św., w nabożeństwach, czy też w pogrzebach nie więcej niż 5 osób. W praktyce oznacza to, że we Mszy św. uczestniczą osoby, które zamówiły intencje, a w pogrzebie uczestniczy najbliższa rodzina. W pierwszej kolejności będą wchodzić na Msze św. wspomniane osoby. Zapewniam, iż Msze św. odprawiamy według godzin przyjętych w naszej parafii oraz w zamówionych intencjach. W sprawach Mszy św. proszę o kontakt pod numerem tel. 601 811 438.

Nie ukrywam, że jest to dla nas bolesny moment, kiedy mówiliśmy oczekującym na Msze św., że nie mogą już wejść do świątyni. Wierzymy, że pomoże to w zahamowaniu rozprzestrzeniającego się wirusa. Czynimy to w duchu troski o ludzkie życie.

Jednocześnie potrzebna jest ogromna modlitwa w intencji zakończenia się epidemii koronawirusa, w intencji chorych oraz w intencji wszystkich służb i każdego człowieka. Prosimy o modlitwę w domach. Szczególnie łączmy się podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 i w Nabożeństwie Różańcowym wraz z Apelem Jasnogórskim o godz. 2030.

Prosimy, wywieście z oknach swoich domów obraz Matki Bożej Częstochowskiej, Matki i Królowej naszej Ojczyzny.

Przez cały dzień – od godz. 730 do godz. 1700 wystawiony jest Najświętszy Sakrament w kaplicy adoracji, gdzie można podjąć adorację indywidualną.

Co następuje w najbliższe niedziele do 12 kwietnia włącznie:

• Wejście do kościoła od kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu,
  • Udział w Mszy św. przede wszystkim dla osób, które zamówiły intencję.
  • W Mszy św. uczestniczy do 5 osób. Po osiągnięciu tej liczby, niestety zamykamy kościół.
  • Po każdej Mszy św. będzie odśpiewana suplikacja.
  • Także przed Mszą św. o godz. 900 i 1030 modlitwa w intencji zmarłych.
  • Pomiędzy Mszami św. począwszy od godz. 740 – do godz. 800 i następnie od godz. 945 do godz. 1415 i po Mszy św. o godz. 1800. będzie udzielana w kościele Komunia św. Można uczestniczyć w Mszy św. poprzez środki masowego przekazu i przyjąć Komunie św. w kościele. Oczywiście, jeśli nie jesteśmy przeziębieni.
  • Można korzystać z sakramentu pokuty w czasie Mszy św.
  • Konfesjonały są przygotowane do spowiedzi.
  • W niedzielę wystawiony jest Najświętszy Sakrament w godzinach: 1415 – 1800.

Co następuje w sprawie spowiedzi w czasie Wielkiego Postu.

• Począwszy od poniedziałku 30 marca w dni powszednie, spowiedź w godzinach od 900 do 1030 w rozmównicy przy kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu i po południu w konfesjonałach w godz. od 1830 do 1930. Spowiedź przy zachowaniu wszystkich koniecznych środków bezpieczeństwa.
  • Osoby, które pragną spowiedzi i komunii św. w domu proszone są o kontakt z parafią, tel. do kancelarii 42 276-05-23 w godzinach 1600 – 1730, bądź numer tel. 601 811 438.

W trosce o potrzebujących:

• Pomożemy parafianom, którzy nie mogą wyjść z domu, aby zrobić zakupy. W tym celu proszę o kontakt z panią Teresą pod numer tel. 508-118-438. Parafialny Zespól Caritas przy parafii pw. Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, BNP PARIBAS, numer konta: 62 1600 1462 1835 3823 3000 0001”.
  • Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli ofiarami działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy chętne osoby o pomoc w formie Wolontariatu.

Inne jeszcze informacje:

• W przyszłym tygodniu informacje związane z Wielkim Tygodniem, Triduum Paschalnym oraz ze zbliżającymi się sakramentami bierzmowania oraz Pierwszej Komunii Świętej  i rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
  • Prosimy o kontakt z księżmi w sprawie sakramentów chrztu św. i małżeństwa.

Zostańcie z Bogiem.

ks. Gabriel Kołodziej – proboszcz, wraz z księżmi