ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W PARAFII ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW RAFAŁA I MICHAŁA W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W PARAFII ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW RAFAŁA I MICHAŁA

W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM

W latach 1921 – 1922 Helena Kowalska – św. Siostra Faustyna przebywała w Aleksandrowie Łódzkim na służbie u państwa Leokadii i Kazimierza Bryszewskich. W tym czasie, w lutym 1922 r. przyjęła  w świątyni pw. Św. Archanioła Rafała sakrament bierzmowania, którego udzielił jej ks. biskup Wincenty Tymieniecki. Proboszczem parafii był wówczas ks. Zygmunt Knapski.

Pragniemy w 95 rocznicę przystąpienia w naszej świątyni do sakramentu bierzmowania przez św. Siostrę Faustynę podziękować Miłosiernemu Bogu za pobyt w naszym mieście Apostołki Bożego Miłosierdzia.

CZUWANIE PRZED NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

SOBOTA – 22. 04. 2017 r.

2100 – Godzina z Matką Miłosierdzia, (Apel Jasnogórski i Modlitwa Różańcowa),

2200 – Godzina ze Świętymi Świadkami Miłosierdzia Bożego, (Świadectwa i

Rozważania),

2300 – Godzina z Jezusem Miłosiernym, (Droga Światła),

W trakcie czuwania możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

Dla chętnych przewidziana gorąca kawa i herbata.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23. 04. 2017 r.

2400 – Dziękczynna Msza św. za pobyt św. Faustyny w Aleksandrowie Łódzkim, z prośbą o Miłosierdzie Boże dla nas i świata całego

MSZE ŚWIĘTE – godz.: 700, 900, 1030, 1200, 1315,

Godz. 1800 – Msza św. z modlitwa o uzdrowienie,

Godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia.

“Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosiedzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. … Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat” (Dz 699).