TRIDUUM PASCHALNE

Poświęcenie Pokarmów w godz. 800 – 1900

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2300

REZUREKCJA – NIEDZIELA, GODZ. 600

Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym, w czasie którego dokonuje się tajemnica naszego zbawienia.

W Wielki Czwartek o godz. 1000 w Katedrze Łódzkiej Msza Krzyżma podczas której biskup konsekruje Krzyżmo święte i błogosławi inne oleje. Zapraszamy do kościoła na Msze św. Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem obmycia nóg, która rozpocznie się o godz. 1800. Wyznaczonych mężczyzn prosimy o zebranie się w zakrystii 15 min. przed Mszą św. Podczas Mszy św. poświęcimy chlebki do święconki, które będzie można zabrać z sobą. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. W Wielki Czwartek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 2400. Szczególnie zapraszamy na Godzinę Świętą od 2300 do 2400. W Wielki Czwartek będzie udzielana komunia święta pod dwiema postaciami.

W Wielki Piątek zapraszamy przez cały dzień od godz. 800 do godz. 1800 na adorację Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 1900 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po zakończeniu liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. Zapraszamy naszych parafian. Tego dnia ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża przeznaczymy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele. Potrwa od godz. 800 do godz. 1600. Po godz. 1600 poświęcenie pokarmów co godzinę do 1900. Będzie też poświęcenie pokarmów na terenie naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie adresów święceń pokarmów. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000Na tę liturgię przynosimy świece. Mogą być świece od chrztu świętego, które zapalimy podczas odnowienia przyrzeczeń chrztu św. Po zakończeniu liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2300. W Wielką Sobotę odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o udział w adoracji straże pożarne, strzelców, ministrantów, grupy modlitewne i wszystkich parafian.

W Niedzielę Wielkanocną Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 600. Przejdziemy ulicami wokół Placu Kościuszki. Zapraszamy asystę, ministrantów, chór parafialny, strzelców, straż pożarną, Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej, dziewczynki do sypania kwiatków, grupy parafialne i wszystkich wiernych do udziału w uroczystości. Tego dnia Msze św. jeszcze o godz. 900, 1030, 1200 i 1800. Nie ma Mszy św. o godz. 1315 i na cmentarzu.