Ferie w naszej parafii

Od poniedziałku do piątku (16-20 stycznia) w naszej parafii odbywały się ferie. Brała w nich duża grupa dzieci i młodzieży. Każdego dnia wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej, wspólnej modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, we wspólnych posiłkach, w zajęciach w grupach – w rozmaitych grach i zabawach, zajęciach plastycznych i sportowych, a nawet we wspólnym pieczeniu ciasteczek. Szczególną atrakcją okazał się wyjazd do planetarium i kręgielni oraz wyjście na lodowisko. Podążając szlakiem Świętych Diecezji Łódzkiej mali pielgrzymi nawiedzili łódzką bazylikę archikatedralną pw. św. Stanisława Kostki. W tej świątyni w 1924 roku św. Faustyna Kowalska otrzymała od Pana Jezusa ostateczne potwierdzenie swego powołania do życia zakonnego. Stąd wyruszyła do Warszawy i wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Drugim miejscem pielgrzymowania dzieci i młodzieży było Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w łodzkich Łagiewnikach, którym opiekują się ojcowie franciszkanie konwentualni. W tym starym klasztorze w latach 1728-36 i 1738-41 mieszkał i ofiarnie posługiwał błogosławiony ojciec Rafał Chyliński. Trwał on na modlitwie i umartwieniu, zasłynął jako niezwykły spowiednik i człowiek miłosierdzia.