Poradnia Rodzinna

Naszą misją jest kształtowanie właściwego wizerunku rodziny i małżeństwa, wspieranie ich na różnym etapie życia.

Działalność poradni prowadzona jest w 3 kierunkach: przygotowanie do małżeństwa, poradnictwo rodzinne oraz konferencje.

 

Przygotowanie do małżeństwa:

Jeśli zamierzacie zawrzeć związek małżeński, powinniście odbyć kurs przedmałżeński, który składa się z 2 części.

Pierwszą z nich często odbywa się jeszcze w czasach szkoły. Dotyczy ona szeroko pojmowanego przygotowania do małżeństwa. Jeśli, któreś z was takiego kursu nie odbyło, zobowiązani jesteście do jego przejścia. Poruszane tematy dotyczą wszakże obojga narzeczonych, a nie jednego.

Druga część to konsultacje w Poradni Rodzinnej dotyczące relacji małżeńskich oraz metod rozpoznawania płodności.

I tą właśnie część możecie odbyć w naszej poradni.

Konsultacje obejmują 2 spotkania, najlepiej w odstępie 1 miesiąca. Trwają ok 1,5 do 2 godzin.

Termin spotkania ustalimy indywidualnie tel 792 463 474 lub 663 350 368

 

Poradnictwo Rodzinne

Jeśli zmagasz się z jakimś problemem, chcesz porozmawiać, poszukać rozwiązania, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Służymy swoim zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem. Umów się na indywidualne spotkanie, termin ustalimy telefonicznie lub mailowo. W naszej poradni posługuje także psychoterapeuta (jest jednocześnie oligofrenopedagogiem i teologiem), który specjalizuje się w pracy z młodzieżą oraz rodzinami. Szczegółowe informacje, umówienie spotkania można uzyskać pod nr tel 663 350 368 lub 792 463 474.

 

Konferencje i warsztaty

W ramach Poradni Rodzinnej organizujemy wykłady i warsztaty z zakresu wzmacniania więzi rodzinnej i małżeńskiej oraz pobocznych tematów. O bieżących wydarzeniach dowiesz się w zakładce aktualności poradni.

 

Kontakt

Siedziba poradni mieści się w Aleksandrowie Łódzkim, ul Wojska polskiego 3, w  budynku starej plebanii,  wejście od strony ulicy.

Wszelkie pytania, sugestie prosimy kierować na adres poradnia@parafiaarchaniolow.pl lub telefonicznie  663 350 358 lub 792 463 474.