Schola

W naszej parafii funkcjonuje schola dziecięca ” Aniołki”. W grupie jest ok. 30 dziewczynek.
Próby odbywają się w niedziele o godz. 12:00. Każde spotkanie zaczynamy dziesiątką różańca, aby nauczyć dzieci modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej. Następnie, po każdej próbie, schola śpiewa
na Mszach Świętych dla dzieci o godz. 13:15, rozpoczynając Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Naszym celem jest śpiewanie w radości i dziękczynieniu dla naszego Boga. Również w czasie Mszy Świętej śpiewamy pieśni, które są wykorzystywane w maju podczas uroczystości I Komunii Świętej.
Schola bierze udział w różnych uroczystościach parafialnych m.in. Odpust naszej parafii, koncerty kolęd
(w naszym kościele jak i w sąsiednim), Dzień Babci i Dziadka, Bal wszystkich świętych.

Schola pod kierownictwem :

Elżbiety Romanowicz – Katechetka Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim

Katarzyny Romanowicz