Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 8 kwietnia 2018 rok

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08 KWIETNIA 2018 R.

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie działalności charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 1500, aby w Godzinie Miłosierdzia odmówić wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie trwania Misji Miłosierdzia codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami o godz. 1500.
  3. Dzisiaj Msza św. o godz. 1800wraz z modlitwą uwielbienia. Po Mszy św. spotkanie ewangelizatorów na plebanii.
  4. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 1000i 1800. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 1000i 1800chętne osoby będą mogły podjąć Duchową Adopcję, czyli otoczyć modlitwą dziecko, którego narodzenie jest zagrożone. Druki są wyłożone na stoliku pod chórem oraz są w zakrystii. Jedną część druku odcinamy i przynosimy do kościoła. Będzie można złożyć jutro ofiary, które zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  5. We wtorek po Mszy św. o godz. 1800spotkanie w grupach z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  6. W tym tygodniu we wtorek będziemy modlić się za ofiary katastrofy w Smoleńsku. Natomiast w piątek za pomordowanych naszych rodaków w Katyniu, Charkowie, Miednoje i w innych miejscach zagłady.
  7. W środę przypada trzecia rocznica święceń biskupich księdza biskupa Marka Marczaka. Pamiętajmy o modlitwie.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Koncert Chórów poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Początek o godz. 1530. Zapraszamy.
  9. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć młodzież, która w czasie wakacji wyjeżdża, aby wspomóc swoją pracą misjonarzy. Przybędzie też misjonarz z Argentyny. Opowiedzą o swojej działalności misyjnej.
  • W poniedziałek 16 kwietnia spotkanie o godz. 1900na plebanii wszystkich, którzy zapisali się na samolotową pielgrzymkę do Włoch z przedstawicielem biura podróży. Pozostały trzy wolne miejsca. Prosimy wpłacać zaliczkę do 15 kwietnia włącznie i podawać swoje dane.
  • Na stoliku pod chórem wyłożone są plakaty upamiętniające Misje Miłosierdzia. Można zabrać do domów i wywiesić w oknach.
  • Przypomnieć program Ewangelizacyjnych Misji Miłosierdzia. Proszę podkreślić, iż na Msze św. z nauka misyjną zaproszeni są wszyscy parafianie.
  • Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA,Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY. Obecne numery poświęcone są Bożemu Miłosierdziu i św. siostrze Faustynie. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży.Można także kupić książkę przybliżająca postać św. Faustyny i św. Ojca Pio.
  • Ofiara na Kościół:
  • 200zł. – bezimiennie. Ofiara na pomoc rodzinie z Syrii – 50 i 50 zł. bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  • W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Włodzimierz Kowal z ul. Konstytucji 3 Maja,

+ Zdzisław Ozimek z ul. Daszyńskiego,

+ Henryk Grączewski z ul. Moniuszki,

+ Zbigniew Miarkowicz z Al. Wyzwolenia,

+ Zofia Aleksandrowicz z ul. Warszawskiej. Otoczmy ich modlitwą.